Aktualności

Żółte Mikołaje na spotkaniu z marszałkiem Piotrem Całbeckim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Żółte Mikołaje na spotkaniu z marszałkiem Piotrem Całbeckim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Młodzież pomaga

Grupa licealistów z toruńskich szkół średnich pokazuje, że młodzież potrafi się zmobilizować i wspólnie pomagać. W piątek (10 grudnia) w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się koncert charytatywny Żółtych Mikołajów. Działalność grupy oraz sam koncert są objęte honorowym patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

 

Celem działania młodych działających pod nazwą Żółte Mikołaje jest wsparcie Stowarzyszenia Wędka, które planuje zakup autobusu. Pojazd po przebudowie stałby się mobilną świetlicą. Pandemia i nauka zdalna spowodowały długotrwałe przebywanie w domach, gdzie niestety nie zawsze są odpowiednie warunki do nauki. Uczuś, bo taką nazwę objął projekt autobusu, będzie miejscem do nauki. To nietypowa forma wsparcia dla dzieci w mieście, ale i poza nim. Można by w nim odrabiać lekcje, zjeść ciepły posiłek i miło spędzić czas.

 

W piątek odbyła się zbiórka pieniędzy, loteria fantowa i losowanie nagród pochodzących od sponsorów organizowana przez Żółte Mikołaje w siedmiu toruńskich szkołach: IV LO, I LO, X LO, V LO, VIII LO, ULO i Liceum Jagiellońskim. Wieczorem na scenie CKK Jordanki wystąpili utalentowani młodzi artyści. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na realizację mobilnej świetlicy. Informacje na temat koncertu na stronie wydarzenia w serwisie Facebook. W sobotę wolontariusze przenieśli się ze zbiórką do centrum handlowego Plaza w Toruniu. Wolontariuszy można rozpoznać po ich znaku charakterystycznym – żółtych czapkach.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 grudnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2021 r.

 

Żółte Mikołaje na spotkaniu z marszałkiem Piotrem Całbeckim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPŻółte Mikołaje na spotkaniu z marszałkiem Piotrem Całbeckim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPŻółte Mikołaje na spotkaniu z marszałkiem Piotrem Całbeckim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP