Aktualności

Młodzi lekkoatleci we Włocławku

Młodzi lekkoatleci we Włocławku

W sobotę (30 maja) na włocławskim stadionie OSiR  odbędzie się Mityng Lekkoatletyczny „O Uśmiech Dziecka”. Impreza organizowana jest w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”, którego realizację wspiera Urząd Marszałkowski.

 

Mityng rozpocznie się o godzinie 10 zabawami lekkoatletycznymi dzieci młodszych. Po uroczystym otwarciu o godzinie 13 odbędą się zawody lekkoatletyczne uczniów klas IV-VI. W konkurencjach lekkoatletycznych zmierzą także się gimnazjaliści. Uczestnicy wezmą też udział w zabawach lekkoatletycznych organizowanych na terenie rozgrzewkowym. Na zakończenie imprezy, około godziny 16.50 wystartuje „Sztafeta z gwiazdą”. W mityngu  uczestniczyć będzie 2,5 tysiąca młodych ludzi.

 

Sportowe zmagania dzieci i młodzieży rozegrają się na wyremontowanym stadionie. Po  modernizacji, przeprowadzonej dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kwocie 9,8 miliona, młodzi sportowcy mogą korzystać z pełnowymiarowej 8-torowej bieżni lekkoatletycznej.

 

Program „Lekkoatletyka dla każdego!” to innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki współfinansowany dzięki samorządom. Jego celem jest popularyzacja  lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci oraz zachęcenie ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy pod okiem przeszkolonych nauczycieli i trenerów. Na terenie województwa kujawsko- pomorskiego projekt jest finansowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 150 tysięcy złotych.

 

Organizatorami włocławskiego mityngu są: Polski Związek Lekkiej Atletyki i Lekkoatletyczny Klub Sportowy VECTRA.

 

 

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 maja 2015.