Aktualności

Plakat

Mistrzowie szermierki w Kujawsko-Pomorskiem

W czerwcu odbędą się w Toruniu współorganizowane przez samorząd województwa Mistrzostwa Europy w Szermierce. W zawodach weźmie udział blisko 350 zawodników z około 30 krajów. O przygotowaniach do imprezy była mowa podczas dzisiejszej (28 kwietnia) konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Torunia, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Toruń jest przygotowany do kolejnego dużego wydarzenia sportowego – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski – Miasto już wcześniej miało możliwość sprawdzenia się w organizacji wydarzeń szermierczych. Organizowaliśmy chociażby Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w szermierce, mecz towarzyski Polska-Włochy, czy Międzynarodową Galę Szermierczą.

 

– Dziękuję organizatorom, szczególnie TKS-T Budowlani, za przygotowanie tej imprezy. Mandat zaufania, który otrzymał klub świadczy o tym, że mamy w regionie nie tylko pasjonatów, ale też wysokiej klasy profesjonalistów. Trzymam kciuki za naszą drużynę i naszych zawodników – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Zakładam, że na naszą imprezę przyjedzie więcej gości niż na poprzednie trzy edycje Mistrzostw Europy, z racji zbliżających się Igrzysk Olimpijskich i ostatniego sprawdzianu przedolimpijskiego – walki o rozstawienie w Rio de Janeiro – mówi prezes klubu Budowlani Jarosław Hausman.

 

Turniej odbędzie się między 20 a 25 czerwca w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu. To najważniejsze szermiercze wydarzenie w Europie, poprzedzające Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio. Impreza będzie transmitowana przez ogólnopolskie i europejskie stacje telewizyjne.

 

Zawodnicy będą walczyć o tytuły Mistrzów Europy we florecie, szpadzie i szabli w rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej. W sumie zostanie wręczonych 96 medali oraz 18 pucharów dla najlepszych reprezentacji narodowych. Zobaczymy najlepszych sportowców Europy w tym około 20 medalistów Igrzysk Olimpijskich.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania. Wstęp na walki eliminacyjne jest bezpłatny (do godziny 16). Po godzinie 16 obowiązują symboliczne ceny biletów na walki finałowe. Karnet na całe mistrzostwa to tylko 10 złotych, pojedyncze bilety jednodniowe kosztują 3 złote. Bilety pojawią się w sprzedaży od 19 czerwca.

 

Więcej informacji na stronie internetowej imprezy: www.efc2016.eu

 

Rok 2016 obfituje w wielkie imprezy sportowe na Kujawach i Pomorzu. Na przełomie marca i kwietnia w Bydgoszczy gościliśmy Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan; w lipcu w Bydgoszczy będziemy gościć Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce (więcej), w październiku w Bydgoszczy odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym. Także w październiku zaplanowano kolejną edycję Speedway Grand Prix na toruńskiej Motoarenie.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 kwietnia 2016 r.

Konferencja prasowa dotycząca mistrzostw, fot. Andrzej GoińskiKonferencja prasowa dotycząca mistrzostw, fot. Andrzej Goiński