Aktualności

Mistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj Kuras
Mistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj Kuras

Mistrzowie szermierki w Kujawsko-Pomorskiem

W Toruniu trwają współorganizowane przez samorząd województwa Mistrzostwa Europy w Szermierce. W zawodach uczestniczy prawie 400 zawodników z około 35 krajów.

 

– Dziękuję organizatorom, szczególnie TKS-T Budowlani, za przygotowanie tej imprezy. Mandat zaufania, który otrzymał klub świadczy o tym, że mamy w regionie nie tylko pasjonatów, ale też wysokiej klasy profesjonalistów. Trzymam kciuki za naszą drużynę i naszych zawodników – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Turniej odbędzie się między 20 a 25 czerwca w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu. To najważniejsze szermiercze wydarzenie w Europie, poprzedzające Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio. Impreza jest transmitowana przez ogólnopolskie i europejskie stacje telewizyjne.

 

Zawodnicy walczą o tytuły Mistrzów Europy we florecie, szpadzie i szabli w rywalizacji indywidualnej oraz drużynowej. W sumie zostanie wręczonych 96 medali oraz 18 pucharów dla najlepszych reprezentacji narodowych. Zobaczymy najlepszych sportowców Europy w tym około 20 medalistów Igrzysk Olimpijskich.

 

Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania. Wstęp na walki eliminacyjne jest bezpłatny (do godziny 16). Po godzinie 16 obowiązują symboliczne ceny biletów na walki finałowe. Karnet na całe mistrzostwa to tylko 10 złotych, pojedyncze bilety jednodniowe kosztują 3 złote.

 

W poniedziałkowej (20 czerwca) inauguracji imprezy uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki oraz przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

 

Więcej informacji na stronie internetowej imprezy: www.efc2016.eu

 

Rok 2016 obfituje w wielkie imprezy sportowe na Kujawach i Pomorzu. Na przełomie marca i kwietnia w Bydgoszczy gościliśmy Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan; w lipcu w Bydgoszczy będziemy gościć Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce (więcej), w październiku w Bydgoszczy odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym. Także w październiku zaplanowano kolejną edycję Speedway Grand Prix na toruńskiej Motoarenie.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 kwietnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2016 r.

 

Mistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj KurasMistrzostwa Europy w Szermierce, fot. Mikołaj Kuras