Aktualności

Uroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Uroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Mikrogranty na 30 milionów

Blisko 900 podpisanych umów o finansowanie na łącznie blisko 30 milionów złotych, 4 miliony złotych przelanych już na firmowe konta – udzielane przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego (TARR) mikrogranty inwestycyjne to realna pomoc dla przedsiębiorców w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce.

 

– Celem jest ratowanie firm i miejsc pracy, a także stabilizacja wpływów podatkowych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Dedykowane małym i średnim firmom granty przeznaczone są na inwestycje związane z koniecznością dostosowania się przedsiębiorstw do obecnych warunków ekonomicznych oraz na zakupy urządzeń filtrujących powietrze dla małych punktów handlowo-usługowych. W pierwszym przypadku chodzi m.in. o zdalne świadczenie usług i cyfryzację oraz produkcję pod potrzeby związane z epidemią, a także dywersyfikację działalności biznesowej w celu minimalizacji ryzyka. W drugim – o bezpieczeństwo przeciwepidemiczne przedsiębiorców i ich klientów.

 

W czterech rozpisanych przez TARR konkursach wpłynęło łącznie 2 600 wniosków o wsparcie; pracujące pełną parą służby TARR zweryfikowały już pomyślnie 1,5 tysiąca. Podpisano ponad 850 umów grantowych, ich łączna wartość to prawie 30 milionów złotych. Środki wypłacone dotąd przedsiębiorcom to 4 miliony złotych.   

 

22 grudnia w obecności marszałka Piotra Całbeckiego umowy grantowe odebrali przedstawiciele firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus. Pierwsza z nich, która jest producentem m.in. kamer termowizyjnych i systemów do dezynfekcji rąk, wprowadzi na rynek komorę dekontaminacyjną opartą o bezpieczny środek na bazie nanosrebra. Comkon, który sprzedaje i serwisuje sprzęt komputerowy, oraz Laser Plus, renomowany gabinet kosmetyczny, wykorzystają wsparcie na zainstalowanie urządzeń oczyszczających powietrze.

 

Listy beneficjentów:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 grudnia 2020 r.

 

Uroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPUroczystość wręczenia umów przedstawicielom firm Chemaxpol, Comkon i Laser Plus, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP