Aktualności

I Międzynarodowy Turniej Hokeja na Trawie, fot. Archiwum organizatorów
I Międzynarodowy Turniej Hokeja na Trawie, fot. Archiwum organizatorów

Międzynarodowe rozgrywki hokeja na trawie w naszym regionie

Gminy Łubianka (powiat toruński) i Unisław (powiat chełmiński) stały się centrum rozgrywek hokejowych. Przez trzy dni (od 16 do 18 listopada) hokeiści siedmiu drużyn – czerech z Polski i trzech z zagranicy – rywalizowali w organizowanym po raz pierwszy w naszym regionie Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Trawie. Zwycięzcą został WKS Grunwald Poznań. Imprezę sportową włączono w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Wydarzenie wsparł samorząd województwa.

 

W zawodach udział wzięli hokeiści siedmiu drużyn – trzech najlepszych zespołów w Polsce (Grunwald Poznań, Pomorzanin Toruń, AZS AWF Poznań), gospodarzy wydarzenia – Bałagany Rustico Łubianka oraz trzech drużyn z zagranicy: HC Wien, Royal Union Dublin oraz HC Politechnik Korosten.

 

Zawodnicy nie tylko rywalizowali, ale również świetnie się bawili i współpracowali. Podczas drugiego dnia turnieju w Brąchnowie (gmina Łubianka) odbył się mecz przyjaźni – Polska (zawodnicy z polskich klubów) vs. Reszta Świata (zawodnicy z zagranicznych klubów). Zwyciężyli Polacy, wygrywając 7:3.

 

W turnieju głównym najlepszy był WKS Grunwald Poznań. Podopieczni Karola Śnieżka najpierw pokonali w półfinale Bałagany Rustico Łubianka, a w finale poradzili sobie z Pomorzaninem Toruń. Trzecie miejsce zajęli studenci z AWF Poznań po pokonaniu Bałaganów Rustico Łubianka.

 

Wyniki półfinałów:

 

Pomorzanin Toruń – AZS AWF Poznań 6:4
Grunwald Poznań – Bałagany Rustico Łubianka 5:1

Mecz o trzecie miejsce:

Bałagany Rustico Łubianka – AZS AWF Poznań 2:4

Mecz o pierwsze miejsce:

Pomorzanin Toruń – Grunwald Poznań 1:3

 

Departament Sportu i Turystyki

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

26 listopada 2018 r.