Aktualności

Jedną z imprez ubiegłorocznego megaweekendu był Velo Toruń, fot. Mokołaj Kuras
Jedną z imprez ubiegłorocznego megaweekendu był Velo Toruń, fot. Mokołaj Kuras

Megaweekend w regionie – można zgłaszać swoje imprezy

Wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zapraszamy do współpracy przy organizacji inauguracji sezonu turystycznego, który odbędzie się w dwa weekendy oraz majowe święta od 28 kwietnia do 6 maja. Zachęcamy do zgłaszania imprez sportowych, koncertów, jarmarków, spacerów z przewodnikami, rajdów.

 

Wydarzenia mogą zgłaszać instytucje zajmujące się szeroko pojętą turystyką czy organizacją spędzania czasu wolnego, np. jednostki kultury, samorządy lokalne, kluby sportowe, organizacje turystyczne, firmy. Zgłaszać można się za pomocą formularza, który znajduje się pod adresem: www.kujawsko-pomorskie.travel/pl/node/add/wydarzenie.

 

W ubiegłym roku, dzięki współpracy z partnerami zaprosiliśmy na ponad 90 wydarzeń. Wśród propozycji znalazły się m. in. archeologiczna wiosna w Biskupinie, spektakl historyczny i nocne pokazy walk w ruinach zamku krzyżackiego w Toruniu, niedziele w bydgoskim Exploseum, przejażdżki koronowską koleją drezynową, rodeo w Silverado City, a także koncerty, wystawy, przedstawienia i spacery z przewodnikiem. „To był turystyczny megaweekend

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 marca 2018 r.