Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Nawet 300 tysięcy złotych na własny biznes

Jeśli planujesz założenie własnej firmy to jest szansa na zdobycie funduszy na start. LGD ,,Sąsiedzi Wokół Szlaku Piastowskiego” przyjmuje wnioski o bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej-można otrzymać nawet 300 tysięcy złotych. W najbliższym czasie kujawsko-pomorskie LGD zapraszają też na szkolenia i wielkanocne warsztaty.

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty Lokalnych Grup Działania: składania wniosków o wsparcie ze środków unijnych, konsultacji i szkoleń.  LGD to 28 partnerstw, tworzonych przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy. Swoje inicjatywy aktywizujące mieszkańców realizują z udziałem środków europejskich, przekazanych im dzięki instrumentowi ,,Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność” (RLKS).

 

– Dzięki RLKS do dyspozycji Lokalnych Grup Działania trafiło około pół miliarda złotych i narzędzia na wykorzystanie tej kwoty. Jesteśmy jedynym polskim regionem, który zastosował ten instrument w tak dużej skali – zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach. Środki te zasilą publiczną infrastrukturę, wesprą lokalną przedsiębiorczość i aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach RLKS Lokalne Grupy Działania dysponują środkami z:

  • Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich,
  • Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. 

 

W najbliższym czasie z ich wykorzystaniem organizują:

 

  • nabory wniosków

 

Lokalna Grupa Działania „Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego do 6 kwietnia przyjmuje wnioski o wsparcie projektów na rozwijanie działalności gospodarczej, w tym podnoszenie kompetencji osób prowadzących własne firmy. Limit środków w ramach naboru wynosi ponad 1 milion 600 tysięcy złotych. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 300 tysięcy złotych. Więcej informacji tutaj.

 

  • szkolenia, spotkania informacyjne i poradnictwo

 

Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ zaprasza dziś (26 marca) o godz. 15.30 na szkolenie z zakresu wypełniania wniosku o przyznanie pomocy i biznesplanu na operacje dotyczące podejmowania działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2, objętych PROW na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wąpielsku (powiat rypiński). Więcej informacji na stronie LGD.

 

Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki zaprasza 28 marca do Włocławka na spotkanie informacyjne „Otwórz działalność gospodarczą, zainwestuj w rozwój – Fundusze Europejskie pomogą”.  Oferta skierowana jest do osób zainteresowanych założeniem własnej firmy, termin zgłoszeń upływa 26 marca. Więcej na stronie LGD.

 

 Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 marca 2018 r.