Aktualności

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński

Medale dla naszych wioślarzy

W Sarasocie (Stany Zjednoczone) odbyły się mistrzostwa świata seniorów w wioślarstwie.  Znakomicie spisali się zawodnicy z Kujaw i Pomorza zdobywając trzy tytuły wicemistrzów świata. Były też lokaty tuż za podium.

 

W czwórce bez sternika pań srebrny medal zdobyły wioślarki  RTW LOTTO Bydgostia Bydgoszcz  Maria Wierzbowska, Joanna Dittmann i Monika Ciaciuch płynące w osadzie z Olgą Michałkiewicz. Złoto zdobyła Australia.

 

Drugie srebro wywalczyła czwórka podwójna pań w składzie: Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń), Maria Szpringwald i Agnieszka Kobus. Polki były faworytkami tej konkurencji, wcześniej wygrały kilka edycji Pucharu Świata i z pewnością liczyły na złoto. Na finiszu nasze wioślarki uległy osadzie Holandii.

Honor męskich wioseł uratowała dwójka podwójna  – Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) i Mateusz Biskup. Biało-czerwoni ulegli jedynie duetowi z Nowej Zelandii i również sięgnęli  po tytuł wicemistrzów świata. Na czwartej pozycji uplasował się Jerzy Kowalski (KW Gopło Kruszwica) płynący w dwójce podwójnej wagi lekkiej z Miłoszem Jankowskim.

 

Przypomnijmy, że medalistki mistrzostw świata: Maria Wierzbowska i Katarzyna Zillmann to aktualne stypendystki marszałka województwa.  Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy!

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędy Marszałkowskiego

 

5 października 2017 r.