Aktualności

Medal Unitas Durat dla Pani Reginy Murawskiej, fot. fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Medal Unitas Durat dla Pani Reginy Murawskiej, fot. fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Medal Unitas Durat dla pani Reginy Murawskiej

W piątek (16 czerwca) setne urodziny świętowała Regina Murawska. Mieszkanka Brześcia Kujawskiego (powiat włocławski) urodziła się 14 czerwca 1923 roku w pobliskim Boniewie, przez całe życie była związana z naszym regionem. Z okazji urodzin marszałkowski medal Unitas Durat nestorce wręczyła członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. 

 

Jubilatka jest córką Marcjanny i Piotra Pacerów, miała pięcioro rodzeństwa. Pani Marcjanna zajmowała się gospodarstwem, zaś pan Piotr pracował u miejscowego dziedzica.

 

Seniorka wyszła za mąż w 1947 roku, za Jana Murawskiego. Mąż pani Reginy był palaczem w kotłowni, pracował w cukrowni w Brześciu Kujawskim. Doczekali się trojga dzieci, dwóch synów i córki. Pani Regina przeżyła u boku swojego męża trzydzieści lat, owdowiała w 1977 roku.

 

Życie seniorki wypełniała praca na gospodarstwie i wychowywanie dzieci. Doczekała się pięciorga wnucząt i siedmiorga prawnucząt. Jubilatka wspomina ciężką pracę, jaką wykonywała już jako nastolatka. Szczęśliwie, w czasie wojny uniknęła wywózki, pozostała w Brześciu, gdzie zamieszkała z mężem i mieszka do dziś.

 

Szczęście dawała jej opieka nad wnukami, którzy z sentymentem wspominają piękne bajki i historie opowiadane im przez babcię. W wolnych chwilach poświęcała się pracy w ogrodzie, z satysfakcją pielęgnowała i dbała o kwiaty. Jest osobą bardzo pracowitą i towarzyską, zawsze była bardzo lubiana.

 

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2023 roku kończą sto lat, a także starszych, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 czerwca 2023 r.

 

Medal Unitas Durat dla Pani Reginy Murawskiej, fot. fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPMedal Unitas Durat dla Pani Reginy Murawskiej, fot. fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPMedal Unitas Durat dla Pani Reginy Murawskiej, fot. fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPMedal Unitas Durat dla Pani Reginy Murawskiej, fot. fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPMedal Unitas Durat dla Pani Reginy Murawskiej, fot. fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPMedal Unitas Durat dla Pani Reginy Murawskiej, fot. fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPMedal Unitas Durat dla Pani Reginy Murawskiej, fot. fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP