Aktualności

Boisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKP
Boisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKP

Hokeiści z Rogowa mają sztuczną trawę

W minioną sobotę (17 czerwca) w Rogowie (powiat żniński) odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego boiska do hokeja na trawie. W ceremonii uczestniczyli przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i radny województwa Wojciech Szczęsny.

 

Rogowo od lat jest lokalną stolicą hokeja na trawie. Jednak na pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią – a tylko na takim można rozgrywać mecze ligowe i imprezy międzynarodowe – rogowianie musieli długo czekać. Teraz mamy w Kujawsko-Pomorskiem cztery ośrodki z pełnowymiarowymi boiskami do hokeja na trawie – w Toruniu, Gąsawie, Rypinie i właśnie w Rogowie.

 

Inwestycja za 3,5 mln złotych polegała na wymianie nawierzchni (na trawę syntetyczną) oraz montażu m.in. nowych trybun dla 400 widzów i nowego oświetlenia płyty boiska.

 

Departament Sportu i Turystyki i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 czerwca 2023 r.

 

Boisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKPBoisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKPBoisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKPBoisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKPBoisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKPBoisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKPBoisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKPUroczyste otwarcie obiektu w Rogowie, fot. UMWKPUroczyste otwarcie obiektu w Rogowie, fot. UMWKPUroczyste otwarcie obiektu w Rogowie, fot. UMWKPUroczyste otwarcie obiektu w Rogowie, fot. UMWKP