Aktualności

Wręczenie medalu pani Leokadii Goździewskiej, fot. Tomasz Czachorowski
Wręczenie medalu pani Leokadii Goździewskiej, fot. Tomasz Czachorowski

Medal dla stuletniej mieszkanki Bydgoszczy

Dzięki jej ciężkiej pracy przez lata na stoły mieszkańców regionu trafiały produkty spożywcze najwyższej jakości – Leokadia Goździewska, stuletnia mieszkanka Bydgoszczy dołączyła do osób uhonorowanych Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Wizytę nestorce złożył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Nasze korzenie to historia naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Dziękujemy najstarszym mieszkańcom Kujaw i Pomorza za przekazywane doświadczenie i wkład w budowę naszej współczesności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Leokadia Goździewska urodziła się 28 maja 1921 roku we wsi Sikorka (dziś część Olkusza w województwie małopolskim), skąd gdy była dzieckiem jej rodzina przeniosła się do Pilewic w (gmina Stolno, powiat chełmiński). Podczas drugiej wojny światowej brała udział w robotach przymusowych na położonym niedaleko gospodarstwie, a po jej zakończeniu wyszła za mąż i zamieszkała w położonych na terenie tej samej gminy Oborach, a później w sąsiednim Paparzynie. Przez lata razem z mężem zajmowała się pracą w gospodarstwie rolnym, a swoje produkty sprzedawała na targu w Grudziądzu. W latach siedemdziesiątych rodzina przeniosła się do Osielska (powiat bydgoski), skąd w 1999 roku pani Leokadia przeprowadziła się do Bydgoszczy. W wolnych chwilach lubiła szyć i dziergać na drutach. Obecnie nestorka mieszka z córką.

 

 

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2021 roku kończą sto lat, a także starszych, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lipca 2021 r.

 

Wręczenie medalu pani Leokadii Goździewskiej, fot. Tomasz CzachorowskiWręczenie medalu pani Leokadii Goździewskiej, fot. Tomasz CzachorowskiWręczenie medalu pani Leokadii Goździewskiej, fot. Tomasz Czachorowski