Aktualności

Posiedzenie COTER, 26 września 2023, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP
Posiedzenie COTER, 26 września 2023, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Posiedzenia komisji Komitetu Regionów

Marszałek Piotr Całbecki wziął udział w dwudniowym (28 i 29 września) posiedzeniu Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii w Europejskim Komitecie Regionów (ENVE). Tematem zasadniczym spotkania są rozwiązania i wyzwania związane z europejskim Zielonym Ładem. Gospodarz naszego województwa uczestniczył też we wtorkowym (26 września) posiedzeniu Komisji Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE (COTER) .

Komisja ENVE wyznaczyła sobie spotkanie w Maladze w hiszpańskiej Andaluzji. Debata dotyczy m.in. europejskiego banku wodoru i skutecznej transformacji ekologicznej, a także wyzwań i innowacyjnych rozwiązań dotyczących obszarów przybrzeżnych zagrożonych w związku z podnoszeniem się poziomu mórz, zmieniającymi się wzorcami pogody i problemami ekologicznymi.

 

Komisja COTER, która zebrała się w Brukseli, zajmowała się m.in. przyszłością unijnej polityki spójności po 2027 roku (od której zależą m.in. przyszłe europejskie środki dla naszego regionu), przeglądem propozycji zmian w założeniach dotyczących ram unijnego budżetu do 2027 roku i pakietem ustawodawstwa dotyczącego bezpieczeństwa morskiego, a także współpracą transgraniczną z obszarami poza Unią Europejską.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 września 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 października 2023 r.

 

Posiedzenie COTER, 26 września 2023, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPPosiedzenie COTER, 26 września 2023, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPPosiedzenie COTER, 26 września 2023, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP