Aktualności

Maraton Piosenki Osobistej, fot. Andrzej Goiński

Maraton Piosenki Osobistej

Autorskie piosenki z osobistym przekazem są tematem rozpoczynającego się w piątek (11 września) w Świeciu 32. Maratonu Piosenki Osobistej. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Maraton Piosenki Osobistej, zapoczątkowany w 1983 roku przez studentów z Bydgoszczy i Torunia, to jeden z najstarszych muzycznych festiwali w Polsce. Najważniejszą jego częścią jest Konkurs Piosenki Osobistej, który tym razem odbędzie się w piątek od godziny 14. W Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej (duża scena budynku Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji) zaprezentują się młodzi artyści, którzy w swojej twórczości kładą nacisk na równowagę pomiędzy słowem i dźwiękiem, a także nie stronią od osobistych, oryginalnych tekstów. Wyniki zostaną ogłoszone podczas wieczornego koncertu (początek o godzinie 20). Na scenie OKSiR-u zaprezentują się także ubiegłoroczna laureatka nagrody głównej KPO Marta Fitowska oraz zespoły ANE i SEBX. Jednym z fundatorów nagród jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Plakat 32. Maratonu Piosenki Osobistej

 

W sobotę (12 września) na Zamku Krzyżackim w Świeciu wystąpią laureaci konkursu oraz zaproszeni artyści Robert Kasprzycki i Ørganek. Program wydarzenia.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 września 2015 r.

 

Maraton Piosenki Osobistej, fot. Andrzej GoińskiMaraton Piosenki Osobistej, fot. Andrzej GoińskiMaraton Piosenki Osobistej, fot. Andrzej GoińskiMaraton Piosenki Osobistej, fot. Andrzej GoińskiMaraton Piosenki Osobistej, fot. Andrzej GoińskiMaraton Piosenki Osobistej, fot. Andrzej Goiński