Aktualności

Zajęcia w przedszkolu w Łochowicach, fot. Tymon Markowski
Zajęcia w przedszkolu w Łochowicach, fot. Tymon Markowski

Mały naukowiec

W nowym roku wznawiamy zajęcia dla przedszkolaków w ramach projektu edukacyjnego „Mały Naukowiec”, przygotowanego przez Urząd Marszałkowski z myślą o rozwijaniu zainteresowań najmłodszych naukami ścisłymi. Nowy harmonogram wkrótce. 

 

Projekt „Prelekcje dla przedszkolaków – Mały Naukowiec” polega na organizacji bezpłatnych pokazów, eksperymentów oraz warsztatów z zakresu nauk przyrodniczych z czynnym udziałem dzieci. Prelekcje prowadzone przez doświadczonych animatorów odbędą się w 40 przedszkolach oraz punktach przedszkolnych na terenach wiejskich  naszego regionu.

 

– Proste, ale interesujące doświadczenia i warsztaty, zachęcające do samodzielnego eksperymentowania i obserwacji, zostały poprzednio bardzo dobrze przyjęte przez dzieci – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

  

Spotkania, składające się z części pokazowej oraz warsztatowej, przeznaczone są dla minimum dziesięcioosobowych grup dzieci w wieku 5-6 lat. Podczas zajęć maluchy zobaczą między innymi „znikającą” wodę, atramentowe „czary”, „bezwładne” jajko, działo magnetyczne i erupcję wulkanu. Dzieci wezmą także udział w warsztatach pod hasłem „Barwna przygoda z kołem Newtona” oraz „Powietrzne wojaże”.

 

Na zlecenie samorządu województwa przedsięwzięcie realizuje Fundacja Aleksandra Jabłońskiego (kontakt tel. 796 793 189). Wznowione po wakacyjnej przerwie zajęcia potrwają do końca listopada.

 

 

W poprzednich edycjach projektu wzięło udział blisko 5,5 tysiąca maluchów (więcej).

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

16 maja 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 września 2016 r.