Aktualności

Zajęcia w przedszkolu w Łochowicach, fot. Tymon Markowski
Zajęcia w przedszkolu w Łochowicach, fot. Tymon Markowski

Mały naukowiec – wyniki rekrutacji przedszkoli

Rusza trzecia edycja projektu edukacyjnego „Prelekcje dla przedszkolaków – Mały Naukowiec”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski z myślą o rozwijaniu zainteresowań najmłodszych naukami ścisłymi. Publikujemy listę 40 przeszkoli, w których odbędą się zajęcia.

 

Projekt „Prelekcje dla przedszkolaków – Mały Naukowiec” polega na organizacji bezpłatnych pokazów, eksperymentów oraz warsztatów z zakresu nauk przyrodniczych z czynnym udziałem dzieci. Prelekcje prowadzone przez doświadczonych animatorów odbędą się w 40 przedszkolach oraz punktach przedszkolnych na terenach wiejskich  naszego regionu.

 

– Proste, ale interesujące doświadczenia i warsztaty, zachęcające do samodzielnego eksperymentowania i obserwacji, zostały poprzednio bardzo dobrze przyjęte przez dzieci – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Przedsięwzięcie realizuje Fundacja im. Aleksandra Jabłońskiego (kontakt tel. 796 793 189). Telefoniczna rekrutacja przedszkoli odbyła się 25 kwietnia (regulamin udziału). Lista przedszkoli uczestniczących w projekcie została ustalona na podstawie kolejności zgłoszeń według powiatów.

 

Lista przedszkoli, w których odbędą się zajęcia.

 

Zajęcia ruszą w pierwszej połowie maja i potrwają do końca listopada (z przerwą wakacyjną). Trwa ustalanie harmonogramu.

 

Spotkania, składające się z części pokazowej oraz warsztatowej, przeznaczone są dla minimum dziesięcioosobowych grup dzieci w wieku 5-6 lat. Podczas zajęć maluchy zobaczą między innymi „znikającą” wodę, atramentowe „czary”, „bezwładne” jajko, działo magnetyczne i erupcję wulkanu. Dzieci wezmą także udział w warsztatach pod hasłem „Barwna przygoda z kołem Newtona” oraz „Powietrzne wojaże”.

 

W poprzednich edycjach projektu wzięło udział blisko 5,5 tysiąca maluchów (więcej).

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 kwietnia 2016 r.