Aktualności

Majówka z kulturą i sztuką

Majówka z kulturą i sztuką – zapraszamy osoby niepełnosprawne

Trwa zorganizowana przez samorząd województwa we współpracy z instytucjami kultury w całym regionie „Majówka z kulturą i sztuką”, w ramach której zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich opiekunów do bezpłatnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych oraz do skorzystania ze specjalnie dla nich przygotowanej oferty zajęć i warsztatów. W tegorocznym programie 100 wydarzeń przygotowanych przez 25 placówek. Spot filmowy z zaproszeniem

 

– Kulturalna majówka niepełnosprawnych ma w Kujawsko-Pomorskiem ośmioletnią już tradycję. Od początku cieszyła się zainteresowaniem, co upewnia nas w przekonaniu, że pomysł jest potrzebny i trafiony – podkreśla   marszałek Piotr Całbecki. – Przy okazji warto zrobić doroczny przegląd tych wszystkich rozwiązań i urządzeń, które niwelują bariery w dostępności osób niepełnosprawnych do przybytków kultury i sztuki.

 

Interesującą propozycją na najbliższą niedzielę (27 maja) są m. in. bezpłatne zaproszenia na „Napój miłosny” Donizettiego do Opery Nova. Znakomicie wyreżyserowana przez Krzysztofa Nazara opera komiczna ze wspaniałą muzyką i wartką akcją zachwyci nie tylko wytrawnych melomanów.

 

 

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Integracji Osób Niepełnosprawnych w Departamencie Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego  Funduszu Społecznego i  Zdrowia pod nr tel. 56 652 18 54 i 56 652 18 21.

 

 

 

Majówka z kulturą i sztuką

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 maja 2018 r.