Aktualności

Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP
Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP

Londynek – nowe otwarcie

Możliwość organizowania koncertów, warsztatów, wystaw, nowe pozycje książkowe i komiksowe na półkach, czy, wreszcie, możliwość zagrania w gry technologii virtual reality – otwarta w ubiegły czwartek (17 czerwca) nowa odsłona Filii nr 5 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy rozbudowała nie tylko swoją przestrzeń użytkową ale również ofertę dla czytelników.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy 17 czerwca otwiera nową placówkę nazwaną „Londynek – międzykulturowe i międzypokoleniowe centrum aktywności”. W miejscu małej filii zlokalizowanej przy ulicy Pomorskiej 80-86 powstało osiedlowe centrum kultury z szeroką ofertą kulturalną dla dzieci i młodzieży. Placówka poza powiększeniem przestrzeni zyskała również wiele nowych funkcji. Księgozbiór został znacznie poszerzony. Na półkach czytelnicy znajdą nowy, szeroki wybór pozycji komiksowych skierowanych zarówno dla młodszego jak i dorosłego odbiorcy. Poza standardową ofertą wypożyczania książek, na filii istnieje możliwość zorganizowania koncertów, warsztatów interdyscyplinarnych, wystaw. Działanie nowej placówki nie ogranicza się jedynie do przestrzeni filii. Zaplanowano wyjście z ofertą w przestrzeń osiedlową.

 

Filia została podzielona na trzy strefy: dla dzieci, dla młodzieży i dla seniorów. Poza dostępem do zróżnicowanej lektury, odbiorcy będą mogli skorzystać także z oferty stricte rozrywkowej; choćby gry VR będą dostępne dla użytkowników.

 

Krótki film promocyjny nowo otwartej filii do obejrzenia na YouTube.

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy jest instytucją kultury województwa kujawsko-pomorskiego, współfinansowaną przez samorządy: województwa i miasta Bydgoszcz.

 

Więcej informacji o bibliotece i podległych jej filiach w naszym artykule.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

24 czerwca 2021 r.

 

Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP Otwarcie filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na „Londynku”, fot. MiWBP