Aktualności

Rajd rowerowy w Żninie 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Rajd rowerowy w Żninie 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Kujawsko-Pomorskie na rowery – trwa rejestracja do Kruszwicy, ostatnie dni zapisów w Brodnicy!

Już 26 czerwca w Brodnicy odbędzie się pierwszy tegoroczny rajd rowerowym po naszym regionie. Zaczęły się zapisy na kolejne wydarzenie w cyklu, które odbędzie się 10 lipca w Kruszwicy (powiat inowrocławski). Fani dwóch kółek będą mogli spróbować swoich sił w sierpniu także w Bydgoszczy, Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) i Toruniu.

 

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

 

Chętni do udział w wydarzeniach muszą wypełnić formularze zgłoszeniowe. Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników każdego rajdu czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające m.in. pamiątkową chustę i talon na posiłek. Trasy będą przebiegać głównie w malowniczym otoczeniu jezior oraz lasów. Dla rowerzystów przygotowano też konkursy z nagrodami.

 

Rajd w Brodnicy

Trasa rajdu, który rozpocznie się nad jeziorem Niskie Brodno liczy 30 km. Jej szczegółu poznać można na stronie internetowej, gdzie dostępny jest także formularz zgłoszeniowy. Chętni muszą się spieszyć, ponieważ wydarzenie rozpoczyna się już w najbliższą sobotę!

 

Rajd w Kruszwicy

W tym roku po raz pierwszy rowerzyści będą mieli okazję wziąć udział w przejeździe wokół jeziora Gopło. Trasa o długości 41 km zacznie się w Kruszwicy, a dodatkową atrakcją będzie podróż promem na odcinku między Ostrówkiem i Złotowem. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń!

 

Terminy poszczególnych rajdów:

  • Brodnica – 26 czerwca
  • Kruszwica (powiat inowrocławski) – 10 lipca
  • Bydgoszcz – 7 sierpnia
  • Dobrzyń nad Wisłą (powiat lipnowski) – 14 sierpnia
  • Toruń – 28 sierpnia

 

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

  • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
  • przez pięć kolejnych lat w cyklu wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
  • cykliści w Brodnicy pokonają trasę o długości 30 kilometrów
  • tegoroczny cykl rajdów odbędzie się w 5 miastach.

 

Z myślą o przyszłych kolarskich mistrzach już siódmy sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Na obszarze województwa funkcjonuje 35 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. W zeszłym roku w z zajęć kolarskich w naszym regionie skorzystało ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów.

 

Samorząd województwa współfinansuje cztery programy sportu powszechnego, wśród których znajduje się projekt nauczający pływać najmłodszych „Umiem pływać”, a także  „Lekkoatletyka dla każdego” oraz Program Rozwoju i Upowszechniania Koszykówki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 czerwca 2021 r.

 

Rajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPRajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPRajd rowerowy w Żninie 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPRajd rowerowy w Żninie 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPRajd rowerowy we Włocławku 2020, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPRajd rowerowy we Włocławku 2020, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP