Aktualności

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Lokalna żywność – zapraszamy na zakupy

Jeszcze przez trzy dni w sklepie internetowym Lokalna Żywność można składać zamówienia na sery, wędliny, soki i sezonowe warzywa. W ofercie także pieczywo, zioła oraz ryby, na przykład wędzone z Gospodarstwa Rybackiego Ryby-Borucin, które niedawno dołączyło do grona dostawców. Odbiór zamówień 29 maja w trzech lokalizacjach.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności, czyli dostawy wprost od rolnika i małych lokalnych producentów. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku.

 

Zamówione produkty będą do odbioru w środę 29 maja w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Sklep Lokalna Żywność w liczbach:

  • działa od trzech lat, czyli od 2021 roku
  • w asortymencie ponad 400 produktów
  • zrzesza 24 producentów żywności z naszego województwa – 21 rolników i 3 małych lokalnych przedsiębiorców.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Zobacz też: Smakuje jak u babci

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 maja 2024 r.