Aktualności

Pokazy kulinarne podczas festynu gęsinowego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Pokazy kulinarne podczas festynu gęsinowego, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kujawy i Pomorze smakują gęsiną

Trwają akcje w ramach naszej kampanii ,,Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”.

Lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do akcji ,,Czas na gęsinę”. Jest ona skierowana do restauratorów, którzy wprowadzą do swojego menu potrawy z tego smacznego mięsa. W poprzednich edycjach w akcji udział wzięło ponad 200 lokali gastronomicznych z całej Polski. Każda restauracja biorąca udział w akcji serwuje gęsinę przez co najmniej miesiąc.

Mapa lokali gastronomicznych biorących udział w akcji.

Wciąż trwa konkurs kulinarny dla dziennikarzy, w którym muszą przygotować przepis na dania z gęsiną w roli głównej. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: przepis i film. Na autorów najlepszych czekają nagrody – zestawy sprzętu kuchennego renomowanej marki. Zgłoszenia można przesyłać do 10 grudnia.

W naszej zakładce Gęsina na św. Marcina można znaleźć relacje z minionych edycji, aktualności, a także przepisy na dania z gęsiny.

Za nami festyn gęsinowy, który odbył się 6 i 7 listopada. Mieszkańcy regionu i smakosze z całej Polski skorzystali z licznych atrakcji w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, m.in. pokazów kulinarnych prowadzonych przez gwiazdy telewizji oraz zakupów na jarmarku.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

16 listopada 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2021 r.