Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

LGD – szkolenia, warsztaty, konferencje

Zapraszamy do skorzystania z propozycji Lokalnych Grup Działania. W Kujawsko-Pomorskiem działa 28 takich partnerstw, aktywizujących lokalne społeczności poprzez szkolenia potencjalnych beneficjentów unijnego wsparcia, prowadząc warsztaty z rękodzieła czy porady dla osób chcących założyć własny biznes. Część LGD ogłosiło już nabory wniosków o wsparcie. Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych, szkoleniach i warsztatach.

 

Lokalne grupy działania (LGD) tworzą mieszkańcy, organizacje pozarządowe i samorządy, które wdrażają finansowany z europejskich środków instrument „Rozwój lokalny kierowany przez społeczność” (RLKS). – Jesteśmy jedynym regionem w kraju, które w tak dużej skali zastosowało RLKS – zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach. Do dyspozycji LGD trafiło około pół miliarda złotych i narzędzia na wykorzystanie tej kwoty. Środki te zasilą publiczną infrastrukturę, wesprą lokalną przedsiębiorczość i aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców – przypomina marszałek Piotr Całbecki. W ramach RLKS Lokalne Grupy Działania dysponują środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz PO Ryby. 

 

W najbliższym czasie Lokalne Grupy Działania w regionie organizują:

 

6, 7 i 10 kwietnia:

Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska organizuje wielkanocne warsztaty rękodzieła, których motywem przewodnim jest zdobienie pisanek metodą serwetkową (decoupage).  Zajęcia odbędą się: we wsi Wronie (gmina Ryńsk), świetlica wiejska, godz. 15.45.

Zajęcia:

6 kwietnia – Czystochleb (gmina Ryńsk), świetlica wiejska, godz. 15.30,
7 kwietnia – Pływaczewo (gmina Ryńsk), biblioteka w Pływaczewie, godz. 15.30,
10 kwietnia – Wąbrzeźno, Wąbrzeski Dom Kultury, godz. 15.45.
Więcej informacji tutaj.

5 kwietnia (środa):

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych, które odbędą się w siedzibie LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 16, uczestnicy będą mogli zabrać do domu wykonane w ich trakcie ozdoby. Informacje o zapisach tutaj.


6 kwietnia (czwartek):

LGD Inowrocław organizuje szkolenie z zakresu przygotowania biznesplanu skierowane do młodych przedsiębiorców i osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą. Spotkanie organizują Biuro Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Inowrocławia wspólnie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami i zasadami tworzenia biznesplanu, jego rolami i funkcjami, budową i poszczególnymi etapami jego przygotowania.  Więcej informacji tutaj.

10 kwietnia (poniedziałek)

Stowarzyszenie Bydgoska Lokalna Grupa Działania „Dwie Rzeki” zaprasza na konferencję ,,Od strategii do działania!”. W jej programie znalazły się m.in. prelekcje dotyczące istoty podejścia RLKS, możliwości pozyskania dofinansowań, dzięki wsparciu LGD, założeń Lokalnej Strategii Rozwoju, procedur i zasad uzyskiwania wsparcia. Program dostępny tutaj., informacje o zapisach na stronie LGD.

Lokalna Grupa działania Bory Tucholskie we współpracy z Powiatem Tucholskim rozpoczyna realizację projektu „Bory dla Seniora”, w ramach którego osoby w wieku 60+ mają możliwość udziału w bezpłatnym kursie na przewodnika terenowego po Borach Tucholskich. Kurs realizowany od kwietnia do lipca br. będzie obejmował ok. 140 godzin zajęć teoretycznych oraz 6 wyjazdów terenowych. Zajęcia teoretyczne będą odbywały się w Tucholi. Więcej informacji tutaj.
 

Zobacz również:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego


31 marca 2017

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2017 r.