Aktualności

Laureaci Nagród Marszałka w kategoriach Sport i Promocja województwa, fot. Andrzej Goiński
Laureaci Nagród Marszałka w kategoriach Sport i Promocja województwa, fot. Andrzej Goiński

Laureaci Nagród Marszałka 2018: Promocja województwa

Tegoroczną Nagrodę Marszałka w dziedzinie „Promocja województwa” otrzymał Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego  imienia Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu za organizację imprez kulturalnych i historycznych oraz opiekę nad Zamkiem w Golubiu-Dobrzyniu. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali: Stowarzyszenie Rider’s Club Inowrocław, Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury, Polskie Radio Pomorza i Kujaw S.A., Stowarzyszenie „Zielona Lipa” z Lipna, zespół QYAVY i Koło Gospodyń Wiejskich w Chrostkowie (powiat lipnowski).

 

Nagrody Marszałka to nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Więcej informacji o wszystkich tegorocznych laureatach w materiale: „Gala Nagród Marszałka 2018”.

 

Laureat nagrody, oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu powstał w marcu 1964 roku i od tego czasu na golubskim zamku prowadzi muzeum regionalne oraz organizuje liczne imprezy, w tym Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski, najstarszą tego typu imprezę w Polsce, którą corocznie odwiedzają tysiące turystów z całego kraju. Oprócz turnieju rycerskiego oddział PTTK organizuje konkursy krasomówcze, bale kostiumowe, zawody sportowe, wystawy sztuki, koncerty i wiele innych, czyniąc Zamek w Golubiu-Dobrzyniu obowiązkowym punktem na turystycznej mapie regionu. Nie byłoby to możliwe bez stopniowej odbudowy zamku, częściowo ze środków własnych, częściowo pozyskując dofinansowane z zewnątrz.

 

Wyróżnienia otrzymali:

  • Rider’s Club Inowrocław za działanie na polu ochrony motocykli zabytkowych i współczesnych, upowszechnianie turystyki motocyklowej, pracę na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury za 45 lat pracy na rzecz promocji regionu w kraju i za granicą,
  • Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. za realizację audycji promujących województwo kujawsko-pomorskie,
  • Stowarzyszenie „Zielona Lipa” za organizację Festiwalu Lipa MTB Maraton skupiającego amatorów jazdy rowerem,
  • zespół QYAVY za premierę debiutanckiej płyty i trasę koncertową promującą wydawnictwo,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Chrostkowie, które reprezentowało Województwo Kujawsko-Pomorskie na dożynkach Prezydenckich w Spale w ubiegłym roku.

 

Film prezentujący laureatów Nagród Marszałka w kategoriach: Promocja Województwa, Sport.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 sierpnia 2018