Aktualności

Wręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej Goiński
Wręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej Goiński

Laureaci konkursów gęsinowych

W ramach kampanii „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” ogłosiliśmy dwa konkursy, pierwszy skierowany do rodzin, a drugi do najmłodszych. Otrzymaliśmy ponad 40 relacji ze wspólnego świętowania w dniu Narodowego Święta Niepodległości i ponad 200 prac plastycznych „Gęś w podróży po Kujawach i Pomorzu”. 1 grudnia rozdaliśmy nagrody w obu konkursach.

 

Rodziny, które 11 listopada zasiadają do stołu i kultywują polską tradycję spożywania gęsiny na świętego Marcina przysłały do nas zdjęcia, filmy, prezentacje multimedialne, opowiadania, sprawozdania tekstowe, a także przepisy. Wpłynęły prace z całego województwa.

 

Nagrodę główną w postaci czterech rowerów otrzyma rodzina Kerner z Torunia (Magdalena, Robert, synowie Bruno i Roger). Nagrodzona praca to „Wielka księga gęsiny” przedstawiająca relacje z rodzinnego świętowania w formie wielkoformatowej księgi, umieszczonej w zdobionym pudle. Praca tutaj i tutaj.

 

Sprzętem gospodarstwa domowego nagrodzimy laureatów dwóch kolejnych miejsc.

Wyróżniliśmy także dwie relacje.

 

W konkursie plastycznym „Gęś w podróży po Kujawach i Pomorzu” najmłodszy uczestnik ma 3 lata, a najstarszy 17 lat. Otrzymaliśmy ponad 200 prac wykonanych w różnorodnych technikach – wycinaki, wyklejane krepiną, piórami, ziarnami oraz malowane kredkami, pastelami, farbami, watą.

 

Poniżej lista laureatów:

Kategoria do 6 lat

Wyróżnienia

 

Kategoria 7-11 lat

Wyróżnienia

 

Kategoria powyżej 12 lat

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 grudnia 2015 r.

Ostatnia aktualizacji: 4 grudnia 2015 r.

 

Wręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej GoińskiWręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej GoińskiWręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej GoińskiWręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej GoińskiWręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej GoińskiWręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej GoińskiWręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej GoińskiWręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej GoińskiWręczenie nagród w konkursach gęsinowych, fot. Andrzej Goiński

Więcej zdjęć w galerii