Aktualności

Spektakl „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany” goście teatru zobaczą w najbliższą niedzielę, fot. Paweł Modliński
Spektakl „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany” goście teatru zobaczą w najbliższą niedzielę, fot. Paweł Modliński

Lato w Teatrze Muzycznym

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w wakacje nie zamyka swoich drzwi dla miłośników połączenia muzyki i teatru na najwyższym poziomie. W lipcu i sierpniu zobaczymy znane produkcje teatru, wysłuchamy  koncertów muzyki jazzowej i latynoamerykańskiej, a także zobaczymy filmowe ekranizacje broadwayowskich musicali.

 

Od przyszłego czwartku (6 lipca) do końca wakacji w cotygodniowym cyklu „Na Dużym Ekranie, czyli Kino w Teatrze” w Pałacu Dąmbskich będą prezentowane słynne ekranizacje broadwayowskich musicali. Wstęp wolny, start o godzinie 20.

 

Pierwszym wakacyjnym spektaklem będzie „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany”. Na wieczór z piosenkami Jerzego Wasowskiego teatr zaprasza już w najbliższą niedzielę (2 lipca). Utwory geniusza melodii zaśpiewa Klementyna Umer, na scenie towarzyszyć jej będą Fabian Włodarek (piano i akordeon), Wojciech Pulcyn (kontrabas) i, w roli narratora, Grzegorz Wasowski.

 

Jeszcze w lipcu (22, sobota) teatr zaprosi na spektakl „Musicodrama 3 – musical kieszonkowy”. Jest to pełna muzyki opowieść o odwiecznym konflikcie pokoleń, w której głównymi bohaterkami są matka i córka.

 

Połowa wakacji w Teatrze Muzycznym zapowiada się muzycznie. 30 lipca na scenie Pałacu Dąmbskich wystąpi argentyńska grupa 3-0-3 Tango Fusion, której muzykę można określić jako latin jazz z elementami tanga, milongi, funku i afro cuban. 5 sierpnia goście teatru wysłuchają koncertu Kuby Stankiewicza, jednego z czołowych polskich pianistów jazzowych, który zaprezentuje kompozycje Henryka Warsa.

 

W końcówce wakacji  (24 i 25 sierpnia) do teatru powrócą dwaj niesforni bracia w spektaklu „Jacek i Placek na tropie księżyca”. W opowieści bliźniacy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę zajętego pilnowaniem księżyca. W tej familijnej opowieści o poszukiwaniu szczęścia aktorom towarzyszyć będzie zespół rockowy wykonujący przeboje Lady Pank, m.in. „Marchewkowe pole”. 

 

Ostatnim wakacyjnym akcentem będzie monodram muzyczny „Jutro będzie za późno”, inspirowany losami Wiery Gran, aktorki kabaretowej i filmowej, która do końca życia odpierała zarzuty, że wyjście z getta okupiła kolaboracją z gestapo. W roli Wiery występuje Aleksandra Lis.

 

Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego, który jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

27 czerwca 2017 r.