Aktualności

Lotnisko w Bydgoszczy

„Latam z Bydgoszczy” – znamy laureatów konkursów

Jarosław Burczyk z Bydgoszczy zwyciężył w organizowanym przez Urząd Marszałkowski oraz agencję turystyczną KOMPAS konkursie „Latam z Bydgoszczy” promującym uruchomienie połączenia lotniczego Bydgoszcz-Frankfurt. Za pośrednictwem regionalnych mediów rozdysponowaliśmy też bilety lotnicze oraz vouchery na pobyty w hotelach.

Połączenie lotnicze Bydgoszcz-Frankfurt nad Menem ruszyło z końcem marca. Loty z Bydgoszczy do największego w Niemczech i jednego z największych w Europie portów przesiadkowych we Frankfurcie cieszą się coraz większą popularnością. Na część lotów chętnych jest więcej niż miejsc. Obsługiwane przez Lufthansę loty są wykonywane cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Połączenie obsługuje nowoczesny embraer 90 ze stu miejscami na pokładzie (w klasie biznes i ekonomicznej). Pasażerowie wylatujący z Lufthansą z Bydgoszczy mają możliwość dotarcia z jedną tylko przesiadką do 160 miast w całym świecie. Więcej o uruchomieniu połączenia lotniczego Bydgoszcz-Frankfurt nad Menem tutaj.

Nagrodę główną w naszej akcji promującej połączenie – wycieczkę do Salzburga – można było zdobyć w konkursie „Latam z Bydgoszczy” skierowanym do mieszkańców regionu, którzy planowali lot na trasie Bydgoszcz-Frankfurt (warunkiem udziału był zakup biletu). By wziąć udział w rywalizacji, należało krótko uzasadnić, dlaczego warto latać z Bydgoszczy. Zwycięzcą został Jarosław Burczyk z Bydgoszczy. Fundatorem i organizatorem dwuosobowej wycieczki o wartości 4 tysięcy złotych jest agencja turystyczna KOMPAS. Więcej o konkursie tutaj.

Pozostałe nagrody – 24 bilety lotnicze na trasie Bydgoszcz-Frankfurt oraz vouchery do hotelu Bohema w Bydgoszczy i toruńskich hoteli: Copernicus, 1231, Filmar – zostały rozdysponowane w ramach konkursów zorganizowanych przez media:

  • wyniki konkursów zorganizowanych przez Gazetę Wyborczą tutaj.
  • wyniki konkursów zorganizowanych przez Gazetę Pomorską tutaj.
  • wyniki konkursów zorganizowanych przez TVP Bydgoszcz tutaj.
  • wyniki konkursów zorganizowanych przez Nowości i Expressu Bydgoskiego tutaj.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

22 kwietnia 2015 r.