Aktualności

Fot. Tymon Markowski

Dotknij księżyca na Wyspie Młyńskiej

Miłośnicy astronomii i ciekawi wszechświata spotkają się w piątek (24 kwietnia) na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy podczas imprezy plenerowej „Dotknij księżyc”. W programie wydarzenia między innymi obserwacja Księżyca przez teleskopy, lunety i lornetki, multimedialna podróż na Srebrny Glob oraz koncerty: Romualda Graula pt. „United Guitars” i muzyki elektronicznej Przemysława Rudzia z towarzyszeniem wizualizacji i laserów. Urząd Marszałkowski jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia.

 

Projekt „Dotknij księżyc” rozpoczyna cykl imprez naukowych i kulturalnych, które mają za zadanie rozwijać zainteresowanie astronomią wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyeksponowanie regionu kujawsko-pomorskiego jako Astro Regionu.
 
Na uczestników imprezy czekają także: obserwacja pokazu na telebimie najpiękniejszych zdjęć obiektów nocnego nieba, możliwość dotknięcia meteorytu Morasko, łączenie z wybraną astrobazą, prezentacje dotyczące Księżyca i meteorytów oraz szereg konkursów, w tym Księżycowy konkurs rysunkowy. Uroczyste otwarcie wydarzenia z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego o godzinie 19.
 
Więcej informacji znajduje się tutaj, szczegółowy program tutaj.
 
Kujawsko-pomorskie prowadzi szereg działań popularyzujących astronomię. Jednym z nich jest program budowy sieci nowoczesnych astrobaz. O projekcie piszemy tutaj.
 
Fot. Tymon Markowski
 

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

22 kwietnia 2015 r.