Aktualności

Laptopy przeciw wykluczeniu

Laptopy przeciw wykluczeniu

Realizujemy drugą edycję programu pomocowego samorządu województwa, w ramach którego do niezamożnych gospodarstw domowych w całym regonie trafiają przekazywane nieodpłatnie komputery i łącza internetowe. Trwają szkolenia dla beneficjentów połączone z przekazywaniem sprzętu. Gospodarzem dzisiejszego takiego spotkania w Mogilnie jest wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa.

 

– Program jest kontynuacją naszych poprzednich działań na rzecz eliminacji wykluczenia cyfrowego. Jak wiadomo, bez komputera i internetu oraz umiejętności korzystania z zasobów i możliwości komunikacyjnych jakie daje sieć trudno funkcjonować we współczesnym społeczeństwie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Wsparcie adresujemy do prawie 2000 niezamożnych rodzin w cały regionie, w tym do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i takich, w których ktoś z domowników jest osobą niepełnosprawną. Oprócz przekazania przenośnego komputera (z oprogramowaniem oraz urządzeniami peryferyjnymi, w tym także dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych) i opłaconego na rok dostępu do internetu na pakiet składają się także cykl szkoleń z podstaw obsługi komputera oraz serwis gwarancyjny.

 

Koszt przedsięwzięcia to blisko 13 milionów złotych. Wybranym w przetargu dostawcą sprzętu i operatorem pozostałych elementów programu jest firma Komputronik Biznes.

 

  • Kalendarz szkoleń dla beneficjentów tutaj.

  • Wsparcie w podziale na gminy oraz informacja na temat sprzętu tutaj.

 

Czytaj też Internetowa wędka już!

 

 

 

 

 

Fot. Tymoteusz Tymiński, Tymon Markowski i archiwum projektu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 marca 2015 r.