Aktualności

„Rzeka muzyki”, fot. Tymon Markowski
„Rzeka muzyki”, fot. Tymon Markowski

Koniec tygodnia pod znakiem muzyki

Letnie koncerty w Bydgoszczy, Toruniu i Kłóbce (powiat włocławski), spotkanie z lwowskimi melodiami w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym – najbliższy weekend w kulturze upłynie pod znakiem muzyki.

 

 

Pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Koncerty pod gwiazdami”. Tym razem w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu wystąpi świętujący swoje 25-lecie Varius Manx. Muzycy zaprezentują się wraz z była wokalistką zespołu Kasią Stankiewicz. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje grupy z lat 90., m.in. „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nowsze piosenki, jak „Maj”. Więcej na stronie organizatora, Dworu Artusa w Toruniu.

 

Teatr Muzyczny w Toruniu w sobotę (16 lipca) zaprosi swoich gości w nostalgiczną podróż do lwowskich czasów twórczości Włady Majewskiej – aktorki i pieśniarki, a także działaczki emigracyjnej związanej z Radiem Wolna Europa. Na scenie Pałacu Dąmbskich wspominać ją będzie Zbigniew Rymarz, pianista i kompozytor, a prywatnie też jej wieloletni przyjaciel. Utwory z repertuaru artystki zaśpiewa aktorka Teatru Polskiego w Warszawie Ewa Makomaska. Więcej na stronie teatru.

 

Również w sobotę (16 lipca, godzina 17) na tarasie ogrodowym zabytkowego dworu w Kłóbce odbędzie się  muzyczne spotkanie z cyklu „Wieczór pod lipą”. Najstarsze utwory muzyki polskiej oraz kompozycje Bacha, Haendla, Pachelbela i Chopina zaprezentuje zespół Muses Quartet w składzie Katarzyna Gluza  (skrzypce), Agnieszka Gołębiowska (skrzypce), Karolina Orsik-Sauter (altówka) i Ewa Witczak (wiolonczela). Więcej na stronie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, organizatora wydarzenia.

 

 

W Bydgoszczy letnie spotkania z muzyką odbywają się między innymi w ramach cyklu „Rzeka muzyki”. W każdą lipcową i sierpniową niedzielę w amfiteatrze Opery Nova wystąpią artyści wykonujący muzykę klasyczną, jazzową, operetkową i klezmerską. W najbliższą niedzielę (17 lipca) piosenki Edith Piaf, takie jak „La vie en rose”, „Padam, padam” i „Milord” zaprezentuje laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej, aktorka związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie Monika Węgiel. Więcej o cyklu.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Czytaj też W kulturze sezon inwestycji

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 lipca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 lipca 2016 r.