Aktualności

Fragment wystawy „Bez ujścia/Without issue” Sebastiana Kłosowskiego w Galerii Wozownia
Fragment wystawy „Bez ujścia/Without issue” Sebastiana Kłosowskiego w Galerii Wozownia

Kultura na weekend i majówkę

Trwający Bydgoski Festiwal Operowy oraz inauguracja festiwalu Probaltica to najważniejsze wydarzenia kulturalne dłuższego niż zwykle weekendu. Zapraszamy także na koncerty w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, Filharmonii Pomorskiej, Pałacu Lubostroń, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy oraz na bezpłatne zwiedzanie wystaw w Galerii Wozownia.

 

 

W poniedziałek (2 maja) w sali koncertowej CKK Jordanki odbędzie się organizowany przez Teatr Muzyczny w Toruniu koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Aktorka i piosenkarka będzie promować swoją najnowszą płytę „Atramentowa”, na której znajdują się utwory napisane specjalnie dla Celińskiej przez uznanych autorów – Wojciecha Młynarskiego, Doroty Czupkiewicz, Muńka Staszczyka i Marcina Sosnowskiego. Więcej na stronie teatru.

 

Filharmonia Pomorska zaprasza w piątek (29 kwietnia) na koncert w 125. rocznicę urodzin Sergiusza Prokofiewa. W wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP pod dyrekcją litewskiego dyrygenta Jozuasa Domarkasa zabrzmią V Symfonia Prokofiewa oraz Koncert fortepianowy c-dur Mozarta. Partie fortepianu zagra rosyjski pianista Andriej Shibko. Więcej na stronie filharmonii.

 

3 maja (wtorek) w Pałacu Lubostroń odbędzie nadzwyczajny koncert z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wystąpi pianista Mariusz Klimsiak, laureat wielu ogólnopolskich konkursów pianistycznych. W programie kompozycje Chopina: Polonez as-dur, Walc es-dur, Nokturn fis-dur, etiudy ges-dur, as-dur, c-moll i Sonata h-moll. Więcej na stronie pałacu.

 

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Bełzy w Bydgoszczy w sobotę (30 kwietnia) odbędzie się trzeci koncert z zainaugurowanego w kwietniu cyklu „Poszerzenie pola dźwięku”. Tym razem na poddaszu Biblioteki Głównej wystąpi Rafał Kołacki, artysta tworzący muzykę z gatunków field recordings oraz drone music. Początek o 19. Wstęp wolny. Więcej na stronie biblioteki.

 

Galeria Wozownia w Toruniu 1 i 3 maja otworzy bezpłatnie swoje drzwi dla odwiedzających Będzie można obejrzeć cztery wystawy: „Bez ujścia/Without issue” Sebastiana Kłosowskiego, „Autonomia” Justyny Olszewskiej, „Słońce Ziemi zgasło” Michała Smandka i „Bodygraphy” Małgorzaty Dawidek. Więcej na stronie galerii.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Filharmonia Pomorska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, Pałac Lubostroń i Galeria Wozownia są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 kwietnia 2016 r.