Aktualności

Wystawa „Światłopogląd” w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka
Wystawa „Światłopogląd” w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka

Kultura na weekend

Nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą to koncerty w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni i Pałacu Lubostroń, kolędowanie w toruńskim Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej Prüfferowej oraz wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

 

W niedzielę (10 stycznia) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się koncert zespołu Arte Con Brio. Muzycy zaprezentują arie operetkowe i musicalowe, a także znane przeboje muzyki rozrywkowej. W programie między innymi arie z operetek Kalmana, czardasze Lehara, a także utwory z repertuarów Marka Grechuty, Czesława Niemena i Elvisa Presleya. Więcej na stronie ośrodka.

 

Na koncert noworoczny zaprasza także w niedzielę (10 stycznia) Pałac Lubostroń w Lubostroniu. Arie z oper i operetek wykonają Małgorzata Grela (sopran) oraz studentki Wydziału Wokalno-Aktorskiego bydgoskiej Akademii Muzycznej Anastasiya Seraya, Aneta Solińska, Marta Szałkiewicz (sopran), Wiktoria Wizner, Ewelina Żak (mezzosopran). Akompaniować na fortepianie będzie Agata Misiak. Więcej na stronie pałacu.

 

Jeszcze do 23 stycznia w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka można oglądać wystawę podsumowującą zrealizowany w zeszłym roku eksperymentalny projekt edukacyjny „Światłopogląd”. W ekspozycji znalazły się zdjęcia, prace malarskie, rysunkowe i graficzne dotyczące istoty światła, jego obecności w życiu człowieka, a także roli, jaką spełnia w sztuce współczesnej. Więcej na stronie galerii.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza w piątek (8 stycznia) do wspólnego kolędowania podczas 25. spotkania z cyklu „Żywot pieśni, pieśni żywota”. MET proponuje wspólne wykonywanie ludowych kolęd, pastorałek i piosenek dziecięcych śpiewanych dawniej w okresie Bożego Narodzenia. Najmłodsi mogą wziąć ze sobą dzwonki, grzechotki, bębenki, fujarki i inne instrumenty. Teksty zapewnia organizator. Wstęp wolny. Więcej na stronie muzeum.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu i Pałac Lubostroń są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 stycznia 2015 r.