Aktualności

Kontakt 2016: „Iliada” w wykonaniu artystów z Lublany, fot. Peter Uhan
Kontakt 2016: „Iliada” w wykonaniu artystów z Lublany, fot. Peter Uhan

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkania z kulturą polecamy zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt, koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, a także otwarcie wystawy w wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.

 

Filharmonia Pomorska zaprasza w piątek (27 maja) na koncert dyplomantów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Elżbieta Bilicka (fortepian) wykona III Koncert fortepianowy Prokofiewa, Mikołaj Bosch (baryton) zaprezentuje recytatyw i arię  „Wie Todesahnung… O du, mein holder Abendstern„  z opery  „Tannhäuser„ Wagnera, Zhen Qin  (fortepian) zagra V Koncert fortepianowy Beethovena, Urszula Borejszo będzie dyrygować beethovenowską Uwerturą „Egmont”. Młodym muzykom będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna FP pod batutą Zygmunta Rycherta. Więcej na stronie filharmonii.

 

W niedzielę (29 maja) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni zabrzmią utwory fortepianowe w wykonaniu Mariusza Klimsiaka, absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, laureata wielu ogólnopolskich konkursów muzycznych. Zabrzmią „Wariacje Goldbergowskie” Bacha, Polonez-Fantazja op. 61 Chopina i Sonata g-dur Mozarta. Na koncert z Torunia i Golubia-Dobrzynia można będzie dojechać Chopin Busem. Więcej na stronie ośrodka.

 

Wernisaż wystawy podsumowującej rok akademicki 2015/2016 sekcji plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to propozycja Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu na sobotnie (28 maja) południe. Na wystawę składa się kilkaset prac blisko siedemdziesięciu artystów amatorów, skupionych w pięciu grupach sekcji plastycznej TUTW. Podczas otwarcia wykład o historii sztuki wygłosi Dariusz Delik. Samą ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku 30 maja do piątku 3 czerwca (w godzinach  8–16) oraz 4 i 5 czerwca (w godzinach  10-14). Więcej na stronie WOAK-u.

 

Filharmonia Pomorska, Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 maja 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2016 r.