Aktualności

Wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj Kuras
Wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj Kuras

Finał akcji „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”

Wicemarszałek Dariusz Kurzawa wręczył 25 maja nagrody laureatom konkursu „Zostań bohaterem na drodze bezpieczeństwa”. Skierowana do dzieci akcja zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski  we współpracy z „Expressem Bydgoskim” i „Nowościami” w ramach wydawnictwa „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”. W książeczce znalazły się pogrupowane tematycznie rady dotyczące bezpiecznego zachowania na co dzień.  

 

Konkursowym zadaniem małych tropicieli bezpieczeństwa było przygotowanie pracy ilustrującej jak bezpiecznie zachować się na drodze, w domu, w wodzie, w lesie czy w kontakcie ze zwierzętami. 

 

Lista zwycięzców:

  • Antoni Falkowski (9 lat),
  • Antoni Piwko (6 lat),
  • Dawid Lewandowski (7 lat),
  • Dominika Kilian (10 lat),
  • Jakub Bożek (7 lat),
  • Kacper Kołodziej (11 lat),
  • Przedszkole „Parowozik” z Gniewkowa.

 

We wręczeniu nagród uczestniczyli również Małgorzata Świątkowska-Olewińska i Stanisław Mikołajczak, przedstawiciele Komendy Policji Miejskiej w Toruniu, Dariusz Fabisiak, przedstawiciel Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Toruniu, Bogdan Hornicki, przedstawiciel Nadleśnictwa Dobrzejewice, którzy opowiedzieli jak unikać niebezpieczeństwa, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia czy zdrowia i gdzie szukać pomocy. 

 

Nagrodami dla zwycięzców indywidualnych były rowery górskie, natomiast nagrodzone przedszkole otrzymało vouchery na sprzęt RTV.

 

Wydawnictwo „Tu jest super – tu jest bezpiecznie” w wersji PDF tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

25 maja 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2016 r.

Wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj KurasWręczenie nagród w konkursie zorganizowanym w ramach „Tu jest super – tu jest bezpiecznie”, fot. Mikołaj Kuras