Aktualności

Podczas wystawy „Raport 2015” dostępne będą także prace prof. Piotra Klugowskiego
Podczas wystawy „Raport 2015” dostępne będą także prace prof. Piotra Klugowskiego

Kultura na weekend

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy przede wszystkim wydarzenia przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Zapraszamy także na koncerty do Filharmonii Pomorskiej oraz do obejrzenia wystaw w Galerii Wozownia i Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

 

W Filharmonii Pomorskiej w najbliższy weekend odbędą się dwa koncerty. W piątek (1 kwietnia) w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego oraz pianistki Valentiny Igoshiny zabrzmią „Rapsodia na temat Paganiniego” Rachmaninowa na fortepian i orkiestrę, II Suita na orkiestrę jazzową Szostakowicza oraz Walc koncertowy na orkiestrę współczesnego polskiego kompozytora Macieja Małeckiego. W sobotę (2 kwietnia) w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Paula Esswooda oraz Joanna Freszel (sopran), Joanna Radziszewska (sopran), Tomasz Gluska (trąbka) wykonają dzieła Bacha, Purcella, Händla i Mozarta. Więcej.

 

Galeria Wozownia zaprasza w piątek (1 kwietnia) na wernisaż trzech wystaw: „Autonomia“ Justyny Olszewskiej, „Bez ujścia/Without issue” Sebastiana Kłosowskiego i „Słońce Ziemi zgasło” Michała Smandka. Artyści tworzą instalacje, które ukazują poszukiwania w zakresie ludzkiej cielesności, nietrwałości otaczających nas przedmiotów codziennego użytku, wpływu sił natury na ludzką działalność i ingerencji człowieka w naturę. Więcej.

 

W toruńskim CSW w piątek (1 kwietnia) otwarcie wystawy „Raport 2015”, na którą składają się prace byłych i obecnych wykładowców Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na ekspozycji pojawią się obrazy, rzeźby i instalacje poruszające wiele wątków i problemów: począwszy od poszukiwania formy, zainteresowania przestrzenią, poprzez inspiracje płynące z codziennych obserwacji, aż do fascynacji komunikacją i światem mediów cyfrowych. Więcej.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w niedzielę(3 kwietnia) na kolejne spotkanie z cyklu „Niedziela z kustoszem”. Tym razem nowo otwartą wystawę „Stanisław Czajkowski (1878-1954). Malarstwo” uczestnicy poznają wraz z jej autorką Krystyną Kotulą, która przybliży uczestnikom spotkania biografię i dorobek artystyczny Stanisława Czajkowskiego oraz historię zgromadzonych zbiorów. Więcej.

 

Filharmonia Pomorska, Galeria Wozownia i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 kwietnia 2016 r.