Aktualności

Wernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj Kuras
Wernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj Kuras

Weekendowe spotkanie z kulturą (zdjęcia)

Na miniony weekend z kulturą polecaliśmy zakończenie II Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec, wernisaże wystaw w toruńskiej Galerii Wozownia, wystawę w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz koncerty w Filharmonii Pomorskiej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń.

 

W weekend w Centrum Kongresowo-Kulturalnym Jordanki w Toruniu odbył się finał IV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego. W piątek i sobotę (26 i 27 lutego) szóstka solistów wystąpiła podczas III etapu konkursu wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Mirosława Błaszczyka. W niedzielę (28 lutego) odbył się koncert laureatów i zamknięcie festiwalu. Więcej.

 

Galeria Wozownia zaprasiła w piątek (26 lutego) na wernisaż dwóch wystaw malarskich. Na pierwszą „Czasami coś widać” Doroty Borowskiej składają się obrazy dokumentujące poszukiwania artystki w zakresie fluorescencji i geometrii. Podczas drugiej, „Masa i władza” Celiny Kannunikavej, prezentowane są dzieła komentujące aktualną sytuację polityczną Białorusi. Więcej.

 

W piątek (26 lutego) w Filharmonii Pomorskiej wystąpił młody pianista Krzysztof Książek, student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W programie znalazły się I koncert fortepianowy Beethovena i Koncert na orkiestrę Bartóka. W niedzielę (28 lutego) melomanii wysłuchali czterech kantat Bacha. Orkiestrę Kameralną Capella Bydgostiensis poprowadzi Kai Bumann, wystąpili także: chór kameralny Akolada, Hanna Okońska (sopran), Karolina Makuła (alt), Krzysztof Zimny (tenor) i Sławomir Kowalewski (bas). Więcej.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprosiło w niedzielę (28 lutego) na spotkanie z kustoszem wystawy „Zapomniany świat. Olędrzy w krajobrazie i kulturze” Michałem Kwiatkowskim, który przybliżył gościom muzeum nieznany świat olędrów, odpowie na pytania skąd przybyli, co skłoniło ich do opuszczenia pierwotnej ojczyzny w poszukiwaniu nowego miejsca do życia oraz dlaczego nadwiślańskie nieużytki stawały się ich domem. Więcej.

 

Galeria Wozownia, Filharmonia Pomorska i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 lutego 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 lutego 2016 r.

 

Wernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj KurasWernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj KurasWernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj KurasWernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj KurasWernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj KurasWernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj KurasWernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj KurasWernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj KurasWernisaż wystaw „Czasami coś widać” i „Masa i władza” w Galerii Wozownia, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj KurasII Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec, fot. Mikołaj Kuras