Aktualności

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do zapoznania się z materiałem dotyczącym tworzenia ozdób świątecznych, fot. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do zapoznania się z materiałem dotyczącym tworzenia ozdób świątecznych, fot. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Kultura na święta

Koncerty, spektakle, wystawy i wykład  to nasze propozycje na świąteczne i noworoczne spotkania z kulturą on-line.

 

W piątek (18 grudnia) Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na koncert on-line „Kolęda Nocka”. Wśród gwiazd wystąpi między innymi piosenkarka i wokalistka jazzowa Krystyna Prońko. Wydarzenie dostępne będzie on-line bezpłatnie na kanale społecznościowym filharmonii. Więcej o wydarzeniu na stronie instytucji.

 

Toruński Teatr Muzyczny zaprasza na wystawę on-line Dariusza Przewięźlikowskiego, której otwarcie odbędzie się w piątek (18 grudnia) na stronie internetowej teatru. Więcej informacji o wydarzeniu w naszym artykule na stronie.

 

W grudniu Opera Nova nagrywa koncert sylwestrowo-noworoczny, który emitowany będzie on-line. Udział w wydarzeniu weźmie kilkunastu solistów, orkiestra, balet oraz chór. Link do bezpłatnej transmisji dostępny będzie na stronie instytucji od 31 grudnia.

 

W sobotę (19 grudnia) toruński Teatr Horzycy zaprasza na spektakl on-line będący kryminalną improwizacją na motywach opowiadania Agathy Christie „Pułapka na myszy”. Wydarzenie jest próbą stworzenia wirtualnego interaktywnego widowiska, który da widzowi możliwość reakcji i interakcji z bohaterami. Więcej informacji o wydarzeniu oraz zakup biletów dostępny na stronie teatru.

 

Bydgoskie Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na dwa wydarzenia przedświąteczne. Od wtorku można oglądać on-line wystawę „Szopek przeróżnych”, będących wirtualnym pokazem rzeźb i obrazów stworzonych przez różnych autorów. 23 grudnia  zostanie zaprezentowany spektakl „Były sobie Włochatki”, odcinek pt. „Barszcz z uszkami”. Szczegóły dotyczące wydarzeń na stronie centrum kultury.

 

Na stronie internetowej Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu można oglądać wystawę „Barwy śniegu, kolory lodu”. Pejzaże wykonane przez dzieci z różnych stron świata, przedstawiają aktualny dla danego regionu obraz zimy, oraz różnic w jej postrzeganiu przez najmłodszych twórców. 

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na quiz świąteczny o tradycjach związanych z wigilią w regionie. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi propozycjami znajdującymi się w kalendarzu adwentowym muzeum.

 

Toruńskie Muzeum Etnograficzne przygotowało kalendarz adwentowy podzielony na cztery kategorie tematyczne, który przybliży czas oczekiwania i związane z nim przygotowania do Bożego Narodzenia. Więcej informacji na temat prowadzonych w ramach cyklu warsztatów oraz materiały graficzne i filmowe dostępne na stronie internetowe instytucji.

 

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej w poniedziałek (21 grudnia) zaprasza na spotkanie on-line, w trakcie którego będzie można dowiedzieć się co jeść na święta, aby i w tym okresie zachować zdrowy tryb życia. Gościem spotkania będzie trenerka personalna, zajmująca się zdrowym odżywianiem Beata Szałkowska. Więcej informacji o zapisie na wydarzenie dostępne na stronie stowarzyszenia.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Muzyczny w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu to instytucje kultury samorządu województwa.

O przedświątecznych wydarzeniach również w naszej zakładce.

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Biura Prasowego

 

18 grudnia 2020 r.