Aktualności

fot. Opera NOVA

Kultura dla wszystkich

Kontynuujemy realizację projektu, w ramach którego mieszkańcy regionu korzystają ze specjalnej oferty wydarzeń kulturalnych –  spektakli teatralnych i operowych, koncertów oraz warsztatów artystycznych. W tym tygodniu premierowe przedstawienie baletowe dla dzieci w Operze Nova. Część bezpłatnych zaproszeń rozdysponujemy za pośrednictwem regionalnych mediów.

 

Do udziału w projekcie zaangażowały się jednostki kultury samorządu województwa: Filharmonia im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Opera NOVA w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu i Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu.
Z oferty korzystają m.in. podopieczni domów dziecka, ośrodków pomocy rodzinie, osoby niepełnosprawne oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny. Do tej pory w ramach projektu odbyło się ponad 130 bezpłatnych imprez, koncertów, przedstawień oraz warsztatów. Wzięło w nich udział ponad 15 tysięcy mieszkańców regionu.
Wiosenną odsłonę projektu otworzy w piątek (20 marca) premierowe przedstawienie baletowe dla dzieci „Magiczne zabawki” w Operze Nova w Bydgoszczy. Akcja rozgrywa się w niezwykłym sklepie, który wieczorem przemienia się w baśniowe krainy, a zabawki budzą się do życia. Na spektakle 24 i 25 marca bilety można wygrać w konkursach organizowanych przez media regionalne.   
W ofercie na najbliższe miesiące przewidziano m.in. operę „Halka” i musical „My Fair Lady” w Operze Nova, warsztaty artystyczne w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Muzeum Etnograficznym w Toruniu, koncerty w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu oraz występy bydgoskich filharmoników w różnych miejscach regionu.
Oferta instytucji biorących udział w projekcie tutaj. Projekt potrwa do końca września tego roku.
Zapytania o indywidualne i grupowe bezpłatne zaproszenia na poszczególne wydarzenia kulturalne należy kierować bezpośrednio do wybranych instytucji.
W zeszłym roku zrealizowany został pierwszy etap projektu. Więcej informacji  tutaj.
Projekt „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

18 marca 2015 r.