Aktualności

Koncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj Kuras
Koncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj Kuras

Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami

Znane i lubiane pieśnie patriotyczne zabrzmiały we wtorek (10 listopada) w auli głównej toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika podczas specjalnego koncertu „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Do wspólnego śpiewania zaproszono publiczność.

 

Podczas koncertu wystąpili Krzysztof Respondek, który również poprowadził imprezę, Małgorzata Chruściel, Marta Zalewska, Tadeusz Seibert, muzycy Filharmonii Pomorskiej pod kierunkiem Bernarda Chmielarza oraz chórzyści zespołu Georgian Voices z Gruzji.

 

W programie znalazły się między innymi takie utwory jak „Przybyli ułani pod okienko”, „Biały krzyż”, „Prząśniczka”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Marsz I Brygady” oraz fragmenty muzyczne z filmów „Noce i dnie” oraz „Pan Tadeusz”. Teksty pieśni znajdują się w śpiewniku, który rozdawaliśmy widzom koncertu. Organizatorem wydarzenia był samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Czytaj też: Święto Niepodległej

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 listopada 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2015 r.

Koncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj KurasKoncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj KurasKoncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj KurasKoncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj KurasKoncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj KurasKoncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj KurasKoncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj KurasKoncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj KurasKoncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj KurasKoncert „Kujawsko-pomorskie śpiewanie z gwiazdami” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, fot. Mikołaj Kuras