Aktualności

Fot. mat. prasowe TouristikWelt Mainz
Fot. mat. prasowe TouristikWelt Mainz

Kujawsko-Pomorskie na targach w Moguncji

Kujawsko-pomorską ofertę turystyczną prezentowaliśmy (18-20 marca) na targach branżowych w Moguncji. W wydarzeniu uczestniczyła oficjalna delegacja samorządu województwa z wicemarszałkiem Zbigniewem Ostrowskim. W programie wizyty znalazły się spotkania z przedstawicielem władz Nadrenii-Palatynatu, kraju związkowego w południowo-zachodniej części Niemiec.

 

Podczas imprezy prezentowaliśmy przede wszystkim walory turystyczne Bydgoszczy i Torunia oraz ofertę bezpośrednich połączeń lotniczych z Niemiec do Bydgoszczy (obecnie możliwe są bezpośrednie loty Bydgoszcz-Frankfurt). Polskie stoisko zorganizował Konsulat RP w Kolonii.

 

W skład naszej delegacji, która 20 marca zakończyła oficjalną wizytę w Nadrenii-Palatynacie, oprócz wicemarszałka Ostrowskiego wchodzili radni województwa Elżbieta Piniewska i Piotr Kwiatkowski oraz prezesi Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, Agnieszka Wasita i Przemysław Woliński. Delegacja spotkała się m. in. z ministrem gospodarki w rządzie Nadrenii-Palatynatu Volkerem Wissingiem.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 marca 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2017 r.