Aktualności

Jezioro Gopło, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Jezioro Gopło, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Na rowery do Kruszwicy

Już jutro (10 lipca) w Kruszwicy (powiat inowrocławski) ruszy kolejny rajd rowerowy po naszym regionie, w ramach którego fani dwóch kółek okrążą jezioro Gopło. W sierpniu cykliści będą mogli spróbować swoich sił w Bydgoszczy, Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) i Toruniu. Zapraszamy  do udziału!

 

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

 

W tym roku po raz pierwszy rowerzyści będą mieli okazję wziąć udział w przejeździe wokół jeziora Gopło. Rajd, podczas którego pokonają 40 km, ruszy z Kruszwicy, a dodatkową atrakcją będzie podróż promem na odcinku między Ostrówkiem i Złotowem (powiat inowrocławski). Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej. Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające m.in. pamiątkową chustę i talon na posiłek.

 

Przygotowano też konkursy z nagrodami.

 

Za nami impreza w Brodnicy (26 czerwca). Kolejne wydarzenia odbędą się w:

  • Kruszwicy (powiat inowrocławski) – 10 lipca
  • Bydgoszczy – 7 sierpnia
  • Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) – 14 sierpnia
  • Toruniu – 28 sierpnia.

 

Dla rowerzystów dostępna jest specjalna aplikacja, w której pojawiają się aktualne informacje na temat rajdów. Więcej przeczytać można na stronie internetowej cyklu.

 

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

  • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
  • przez pięć kolejnych lat w cyklu wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
  • cykliści w Kruszwicy pokonają trasę o długości 40 kilometrów
  • tegoroczny cykl rajdów odbywa się w 5 miastach.

 

Z myślą o przyszłych kolarskich mistrzach już siódmy sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Na obszarze województwa funkcjonuje 35 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. W zeszłym roku z zajęć kolarskich w naszym regionie skorzystało ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów.

 

Samorząd województwa współfinansuje cztery programy sportu powszechnego, wśród których znajduje się projekt nauczający pływać najmłodszych „Umiem pływać”, a także „Lekkoatletyka dla każdego” oraz Program Rozwoju i Upowszechniania Koszykówki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 lipca 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2021 r.

 

Jezioro Gopło, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPJezioro Gopło, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPRajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP Rajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP Rajd rowerowy w Żninie 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPRajd rowerowy w Żninie 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP