Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Kujawsko-Pomorskie na kajaki!

Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód zaprasza do udziału w spływach kajakowych w ramach akcji „Kujawsko-Pomorskie na kajaki”. Pierwszy spływ odbędzie się 3 czerwca na Brdzie. Trwają zapisy online.

 

To kolejna po akcji „Kujawsko-Pomorskie na rowery” inicjatywa, w ramach której zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na łonie natury. W ramach pierwszej edycji wydarzenia „Kujawsko-Pomorskie na kajaki” odbędą się trzy spływy rzekami naszego województwa: Brdą, Drwęcą i Wdą. Projekt współfinansuje samorząd województwa, a patronuje mu marszałek Piotr Całbecki

 

Jednodniowy spływ inauguracyjny odbędzie się 3 czerwca rzeką Brdą na odcinku Woziwoda-Tuchola (osiedle Rudzki Most). Trasa ma długość 20 km i wiedzie przez malowniczy odcinek Rezerwatu Przyrody „Dolina rzeki Brdy”. Rzeka na tym odcinku jest kręta, gdzieniegdzie zagradzają ją powalone drzewa. Brak jest stałych przenosek.

 

Udział w spływie jest odpłatny. W zamian uczestnicy otrzymują: miejsce w dwuosobowym kajaku, opiekę ratowników, ubezpieczenie, transport autokarem z Rudzkiego Mostu na miejsce startu, czyli do miejscowości Woziwoda oraz pamiątkowe gadżety.

 

Godzina zbiórki: 10:00

Miejsce zbiórki: Tuchola – Rudzki Most, ul. Świecka 110,  parking przed „Hotelem pod Jeleniem”

Start spływu: Woziwoda

Koniec spływu: Tuchola – Rudzki Most (miejsce zbiórki)

Dystans: ~21km

Czas: ~4,5 godziny

Pogoda: Płyniemy niezależnie od pogody. Przygotowujemy się na spływ w każdych warunkach.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 maja 2017 r.