Aktualności

Expo Dubaj 2020, fot. UMWKP
Expo Dubaj 2020, fot. UMWKP

Kujawsko-Pomorskie na Expo w Dubaju

Przedstawiciele 26 kujawsko-pomorskich firm oraz wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i radni województwa wrócili właśnie z Dubaju, gdzie reprezentowali nasz region podczas wydarzeń związanych Wystawą Światową Expo 2020. W lutym w Dubaju otworzymy naszą ekspozycję regionalną; wtedy też do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich udadzą się kolejni przedstawiciele naszego biznesu.

 

W tym tygodniu w Dubaju miały miejsce dwa ważne dla nas duże wydarzenia – w poniedziałek (6 grudnia) odbyło się Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, we wtorek (7 grudnia) na Expo celebrowaliśmy Dzień Polski. W forum uczestniczyli polscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele rządów Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dla przedstawicieli kujawsko-pomorskich firm, którzy wcześniej uczestniczyli m.in. w spotkaniach dwustronnych z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz warsztatach i seminariach, była to kolejna okazja do zapoznania się ze specyfiką rynków w tym rejonie świata. Dzień Polski na Expo był wielkim wydarzeniem promocyjnym, kulturalnym i biznesowym z udziałem artystów i przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju. Jego sceną był nie tylko nasz narodowy pawilon, ale niemal cała przestrzeń targowa. Po części oficjalnej, kolorowym korowodzie, koncertach i imprezach angażujących targową publiczność kulminacją był wieczorny koncert muzyki pop na scenie Dubai Millenium Amphiteatre.

 

Nasz region w Dubaju reprezentowali wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Łukasz Krupa i Wojciech Jaranowski oraz radni województwa Jacek Chmarzyński, Robert Malinowski i Marek Domżała, a także reprezentanci biznesu

 

Kujawsko-pomorską ekspozycję regionalną otworzymy na początku lutego w polskim pawilonie narodowym. Hasło pawilonu to „Kreatywność inspirowana naturą”. Motywem przewodnim naszej ekspozycji, nawiązującej m.in. do postaci Mikołaja Kopernika i odkryć współczesnych astronomów związanych z toruńskim ośrodkiem akademickim, będzie Kosmos. Na całość złożą się kreacje artystyczne w postaci instalacji i multumediów oraz prezentacja odwołująca się do współczesnego potencjału Kujaw i Pomorza. Uzupełnieniem będą koncert Tomasza Organka i Kamila Patera oraz kulinaria.

 

W lutym do Dubaju pojedzie też kolejna grupa przedsiębiorców.  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 grudnia 2021 r.

 

Expo Dubaj 2020, fot. UMWKPExpo Dubaj 2020, fot. UMWKPExpo Dubaj 2020, fot. UMWKPExpo Dubaj 2020, fot. UMWKPExpo Dubaj 2020, fot. UMWKPExpo Dubaj 2020, fot. UMWKPExpo Dubaj 2020, fot. UMWKPExpo Dubaj 2020, fot. UMWKP