Aktualności

Kujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP
Kujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP

Kujawsko-Pomorskie na EU Open Day w Brukseli

Kujawsko-Pomorskie wraz z 25 innymi regionami i miastami należącymi do państw członkowskich UE zaprezentowało swoje walory turystyczne i inwestycyjne podczas Dnia Europy, świętowanego w tym roku 6 maja, w Europejskim Komitecie Regionów.

 

Co roku w maju instytucje UE otwierają w ramach Dnia Europy swoje drzwi dla publiczności. Jest to święto szczególnie ważne dla integracji europejskiej, upamiętnia bowiem ogłoszenie w maju 1950 r. planu Schumana, który zapoczątkowując nowy wymiar współpracy państw Starego Kontynentu doprowadził do powstania Unii Europejskiej.

 

Święto to okazja do podkreślenia idei integracji i solidarności, ale także różnorodności Europy, dlatego Europejski Komitet Regionów umożliwił zwiedzającym zapoznanie się z wielobarwnością regionów i miast w ramach stoisk promocyjnych. EU Open Day przyciągnął tysiące osób zainteresowanych zwiedzaniem, udziałem w debatach i konferencjach.

 

Ekspozycja województwa kujawsko-pomorskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wśród gości naszego stoiska byli m.in. Markku Markkula i Jiří Buriánek, przewodniczący i sekretarz generalny Europejskiego Komitetu Regionów. Pracownicy instytucji, mieszkańcy Belgii oraz międzynarodowi turyści zainteresowani integracją europejską oraz różnorodnością europejskich regionów i miast mieli szansę zasmakować w regionalnych wyrobach kulinarnych, dowiedzieć się najważniejszych informacji nt. województwa kujawsko-pomorskiego, otrzymać materiały promocyjne i informacyjne, a także obejrzeć filmy promujące walory naszego regionu. Stoisko przygotowało nasze Biuro Regionalne w Brukseli. 

 

Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli

 8 maja 2017 r.

 

Kujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKPKujawsko-Pomorskie na EU Open Day, fot. Mieszko Matusiak/UMWKP