Aktualności

E-lekcja języka angielskiego prowadzona przez Macieja Doksę, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
E-lekcja języka angielskiego prowadzona przez Macieja Doksę, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Lekcje w internecie (aktualny plan zajęć)

W poniedziałek (27 kwietnia) rozpoczęliśmy siódmy tydzień nauki w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Nasz projekt okazał się strzałem w dziesiątkę. Przeprowadziliśmy ponad 300 lekcji, odnotowaliśmy blisko 1,3 miliona wyświetleń i wejść praktycznie z całego świata – od Wielkiej Brytanii poprzez USA i Kanadę po Australię. Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach i powtórki materiału z lekcji zarchiwizowanych.  

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa ma już ponad milion wyświetleń. Ten rekordowy wynik utwierdza nas, że e-Szkoła jest właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Oferujemy ciekawe zajęcia prowadzone przez nauczycieli specjalistów, osoby pełne pasji i zapału do pracy. Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w lekcjach – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych.

 

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. 

 

Nadajemy do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

 

Plan zajęć na bieżący tydzień (od 27 do 30 kwietnia) dla:

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa ma już 1,3 miliona wejść. Zajęcia, które w ostatnim tygodniu cieszyły się największą popularnością to m.in. lekcja biologii dla klasy V szkoły podstawowej poprowadzona przez Julię Idziak. Tematem były tkanki roślinne (tutaj). Lekcję wyświetlono 1,3 tysiąca razy. Dużą oglądalność (1,2 tysiąca wyświetleń) zyskała lekcja matematyki poprowadzona przez Annę Berent, przygotowującą uczniów do egzaminu ósmoklasisty (tutaj). Wielu uczniów (1,1 tys.) obejrzało też lekcje języka polskiego dla klas V przygotowaną przez Karolinę Szostak-Lubomską. Tematem zajęć były części zdania (tutaj).

 

E-lekcje oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowaliśmy także setki wejścia z zagranicy. Ogląda nas młodzież m.in. z Wielkiej Brytanii,  Ukrainy, Niemiec, Rosji, Holandii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch a nawet Australii.

 

Więcej informacji o e-Szkole tutaj

 

Czytaj także:

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 kwietnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2020 r.