Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Kujawsko-Pomorska Akademia Liderów

Od początku sierpnia trwają szkolenia w ramach Kujawsko-Pomorskiej Akademii Liderów, organizowane przez Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica. Najbliższe spotkania odbędą się 24 i 25 sierpnia.

 

Kujawsko-Pomorska Akademia Liderów to projekt mający na celu przeprowadzenie cyklu szkoleń – warsztatów z zakresu pracy zespołowej, planowania projektów i metod pozyskiwania funduszy oraz interaktywnego wspomagania procesu indywidualnego rozwoju (couching) dla wiejskich liderów.

 

Projekt jest kontynuacją ubiegłorocznego pomysłu, który cieszył się dużym zainteresowaniem i został zrealizowany z sukcesem. Uczestniczyło w nim czterdzieści pięć młodych osób chcących zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Uczestnicy szkoleń mocno się zintegrowali, powstawały ciekawe pomysły na realizację projektów partnerskich. Część uczestników nawiązała ścisłą współpracę z organizacjami z gminy Płużnica. Jedna z uczestniczek otrzymała dofinansowanie na swój pierwszy, złożony projekt i skorzystała z pomocy w zakresie rozliczenia realizowanego przedsięwzięcia. Kolejna z uczestniczek, pod wpływem udziału w szkoleniach, zainspirowała się do zmiany planowanego wcześniej kierunku studiów na kierunek zarządzania projektami.

 

W tym roku projekt skierowany jest nie tylko do młodych, ale także do osób starszych. Zaplanowano w nim dwa cykle szkoleń oraz konferencję podsumowującą projekt, która odbędzie się pod koniec września. Szkolenia dla dwóch grup rozpoczęły się na początku sierpnia.

 

Terminy szkoleń, które odbędą się w sierpniu i wrześniu:

Grupa I:

24 sierpnia 2018 r.

7-8 września 2018 r.

Grupa II:

25 sierpnia 2018 r.

14-15 września 2018 r.

 

Nabór do projektu prowadzi organizator szkoleń, Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica. Udział w szkoleniach dostępny jest po zarejestrowaniu w Stowarzyszeniu. Pełną informację o spotkaniach można uzyskać pod numerem telefonu: 56 687 39 09  (adres e-mail: trgp@trgp.org.pl).

 

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich). Jednostka regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich funkcjonuje w strukturach Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Toruniu

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

22 sierpnia 2018 r.