Aktualności

fot. Andrzej Goiński
fot. Andrzej Goiński

Kujawski Piknik Śmigłowcowy

Na lotnisku w Latkowie (gmina Inowrocław) odbył się w sobotę (21 maja) Kujawski Piknik Śmigłowcowy, połączony ze świętem 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. W programie znalazły się wystawa sprzętu wojskowego, pokazy pilotażu oraz akrobacje. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

 
Obchody rozpoczęły się już w piątek (20 maja) koncertem Zespołu Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” z Gdyni w muszli koncertowej w Parku Solankowym w Inowrocławiu. W sobotę na lotnisku w Latkowie odbyła się msza święta i uroczysta zbiórka, a po nich pokazy sprzętu wojskowego, imprezy sportowe i występy zespołów.
 
Odbyły się też pokazy w powietrzu. Zobaczyliśmy między innymi wyczyny zespołów akrobacyjnych „Orlik” i „Żelazny”, zrzuty skoczków spadochronowych oraz pokaz ratownictwa morskiego. Odbyły się także loty widokowe organizowane przez Aeroklub Pomorski.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
 
20 maja 2016 r.

 

fot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goińskifot. Andrzej Goiński