Aktualności

W ramach akcji przekazaliśmy już kilkaset książek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
W ramach akcji przekazaliśmy już kilkaset książek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Książka dla seniora

Następna partia publikacji zebranych w ramach naszej akcji „Książka dla seniora” trafiła do osób starszych. W czwartek (14 maja) o nowe tytuły wzbogaciliśmy biblioteczkę Hospicjum Światło w Toruniu. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą zbiórkę i podzielić się ciekawymi pozycjami, zachęcamy do przejrzenia swoich zasobów. Książki umilą seniorom czas spędzany w domu w czasie epidemii.

– Jestem zadowolony, że nasza inicjatywa została tak dobrze przyjęta zarówno przez seniorów, jak i darczyńców, którzy chętnie dzielą się zawartością biblioteczek i regałów. Dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do włączenia się do akcji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Publikacje prosimy zostawiać w specjalnie oznakowanych pojemnikach, które znajdują się w dwóch lokalizacjach w Toruniu: przed gmachem głównym Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 i przed biurowcem przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 oraz przed przedstawicielstwami:

  • w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 9,
  • we Włocławku przy ulicy Bechiego 2,
  • w Inowrocławiu przy Alei Niepodległości 4,
  • w Grudziądzu przy ulicy Waryńskiego 4.

Książki można przekazać także poza godzinami pracy przedstawicielstw, wówczas prosimy o zostawianie ich w torbach i umieszczenie na bramce wejściowej.

Zebraliśmy już kilka kartonów publikacji, które mogą zaspokoić różne zainteresowania i gusty literackie. Pierwsza partia trafiła do osiemdziesięciorga starszych osób, podopiecznych powstałych ze wsparciem z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego dziennych domów opieki w Górznie (powiat brodnicki) i Przysieku (powiat toruński). W ubiegłym tygodniu z pomocą żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnych sporą część książek przekazaliśmy kombatantom z całego regionu. Wczoraj (14 maja) ponad sto różnych pozycji trafiło do podopiecznych Hospicjum Światło w Toruniu.

W celu zachowania najwyższych środków ostrożności książki odbywają dwutygodniową „kwarantannę” i są dezynfekowane za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Publikacje zamykamy w kontenerach, a następnie przekazujemy seniorom.

Czytaj także:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

26 marca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2020 r.

W ramach akcji przekazaliśmy już kilkaset książek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPW ramach akcji przekazaliśmy już kilkaset książek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPW ramach akcji przekazaliśmy już kilkaset książek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPW ramach akcji przekazaliśmy już kilkaset książek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPW ramach akcji przekazaliśmy już kilkaset książek, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP