Aktualności

Wizyta konsul ChRL w Województwie, fot. UMWKP
Fot. UMWKP

Konsul Zhao Xiuzhen w Toruniu

Konsul generalna Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku pani Zhao Xiuzhen była we wtorek (28 czerwca) gościem samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Naszego chińskiego gościa podejmowali w Toruniu wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i pełnomocnik zarządu województwa ds. współpracy międzynarodowej Grzegorz Borek.

 

Rozmawiano o polsko-chińskiej współpracy i jej nowym otwarciu w postaci ubiegłorocznej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach i niedawnej rewizyty w Warszawie prezydenta Xi Jinpinga, a także o zaangażowaniu naszego regionu w partnerską relację z chińską prowincją Hubei.

 

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego działa na rzecz polsko-chińskiej współpracy międzyregionalnej od wielu lat, przedstawiciele władz naszego regionu, a także przedsiębiorcy składali oficjalne wizyty w Hubei, gościliśmy też u nas oficjalne delegacje tej prowincji. Na przełomie maja i czerwca oficjalna delegacja regionu uczestniczyła w międzynarodowych targach Trade in Service w Pekinie oraz w forum „Światowe zasoby produkcyjne i współpraca gospodarcza” w stolicy prowincji Hubei, Wuhan. Reprezentacja naszego województwa z marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele uczestniczyła też w czerwcowym Forum Regionalnym Polska-Chiny z udziałem prezydentów obu krajów w Warszawie, gdzie doszło do spotkania z delegacją Hubei, której przewodniczył gubernator Wang Guosheng.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 czerwca 2016 r.