Aktualności

Dolina Wisły, fot. Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej
Dolina Wisły, fot. Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej

Konstelacje dobrych miejsc – podróż zakolami smaku

Niejednorodny, zróżnicowany, ale też niezwykle bogaty kulturowo. Nasz region obejmuje żyzne Kujawy, pagórkowatą Krajnę, pełne zabytków Pałuki, urokliwą Ziemię Dobrzyńską, Ziemię Chełmińską o niezwykłej historii, ekologiczne Pojezierze Brodnickie, szumiące Bory Tucholskie, łagodne Kociewie…  Co nas łączy? Wisła płynąca przez region zakolami!

 

„Niech Cię Zakole” to zarówno miejsce czyli Zakole Dolnej Wisły, ale też zawołanie, zachęta: niech cię zadziwi, zachwyci, zauroczy przyroda i krajobraz Doliny, architektura i historia naszych nadwiślańskich pereł jak Toruń, Chełmno czy Grudziądz. Zaczerpnij naszej kulturowości i folkloru: kujawskiego, tucholskiego, kociewskiego. Zasmakuj w kulturze Mennonitów – Olędrów znad Wisły niezmordowanych melioratorów terenów powodziowych. Ujrzyj „Małą Toskanię” od Ostromecka, przez Czarże, Słończ do Gzina gdzie pasą się stadka „wrzosówek”, utrzymujących ekosystem nadwiślańskich łąk. Wreszcie zasmakuj w naszych produktach,  gdzie gęsina i jagnięcina najlepsze na nizinach, gdzie Dolina Śliwki z powidłami smażonymi w kotłach kuprowych nad dymiącymi ogniskami w Strzelcach Dolnych i jak mówią z najpiękniejszym „widokiem na Świecie” (bo najlepiej widać Świecie z Chełmna – perły gotyku z kościołami na siedmiu wzgórzach).

 

Więcej na stronie kujawsko-pomorskie.travel

 

Za tydzień zaprosimy w Bory Tucholskie na Dni Borów Tucholskich.

 

,,Konstelacje dobrych miejsc” – w każdy weekend razem z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zapraszamy do odkrywania kolejnych zakątków naszego regionu i tworzenia własnej konstelacji podróży! Zachęcamy do poznawania miejsc znanych, wielokrotnie nagradzanych w plebiscytach i konkursach. Poprowadzimy Was także w tajemnicze i urokliwe zakamarki. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi – ich niesamowitym pasjom i umiejętnościom turystyka w naszym województwie nieustannie się rozwija i wciąż zaskakuje nowymi atrakcjami. Połącz wybrane miejsca we własne niepowtarzalne szlaki, przemierzaj nieodkryte ścieżki i poznawaj z nami Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.

 

Kampania ,,Konstelacje dobrych miejsc” Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej została wyróżniona medalem Medal Mercurius Gedanensis podczas targów turystycznych Free Time Festival, które odbyły się 2 i 3 kwietnia w Gdańsku. Na tych samych targach Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna otrzymała również nagrodę najatrakcyjniejsze stoisko. Więcej tutaj

 


Opracowanie: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Piotr Lenart

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

24 czerwca 2016 r.

 

Smażenie powidełPowidła StrzeleckieDolina WisłyDiabelcePałac w OstromeckuChata menonicka w ChrystkowieTradycyjny wypiek chleba w Dąbrowie ChełmińskiejTradycyjny wypiek chleba w Dąbrowie Chełmińskiej