Aktualności

Konserwatorzy zabytków z całego kraju spotkali się w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Konserwatorzy zabytków z całego kraju spotkali się w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Konserwatorzy zabytków w Toruniu

W Toruniu spotkali się w tym tygodniu konserwatorzy zabytków z całego kraju – na środowym (19 października) uroczystym walnym zjeździe delegatów obchodzącego czterdziestolecie powstania Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków i czwartkowej (20 października) konferencji naukowej na temat badań, odkryć i realizacji konserwatorskich ostatnich lat. Współorganizatorem obu wydarzeń było marszałkowskie Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa.

 

Patronat honorowy nad konferencją objął marszałek Piotr Całbecki. Członek zarządu województwa Sławomir Kopyść uczestniczył w uroczystej części zjazdu i w uroczystości nadania jednemu z toruńskich skwerów (chodzi o skwer w przebiegu ul. Browarnej na Starym Mieście) imienia prof. Bohdana Rymaszewskiego, wybitnego polskiego specjalisty w dziedzinie historii i teorii konserwacji zabytków, generalnego konserwatora zabytków w latach (1971–1983).

 

Dyrektor marszałkowskiego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa Marek Rubnikowicz został na środowym zjeździe wybrany wiceprezesem Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 października 2022 r.   

 

Konserwatorzy zabytków z całego kraju spotkali się w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKonserwatorzy zabytków z całego kraju spotkali się w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKonserwatorzy zabytków z całego kraju spotkali się w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKonserwatorzy zabytków z całego kraju spotkali się w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKPKonserwatorzy zabytków z całego kraju spotkali się w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPKonserwatorzy zabytków z całego kraju spotkali się w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPKonserwatorzy zabytków z całego kraju spotkali się w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP